Başkasının adına otobüs bileti satın alabilir miyim?

Ulaştırma Bakanlığı'nın belirlediği kurallara göre yolcular sadece kendi Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaralarıyla kendi yolculukları için otobüs bileti alabiliyorlar. Yolculuk yapacak başka bir kişi veya yakınınız adına da onun Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasıyla internet üzerinden kolayca otobüs biletinizi alabilirsiniz. Her bilet için Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasına göre ferdi kaza sigortası yapıldığı için bu kural alınan tüm biletlerde titizlikle uygulanıyor.  

Satın alınan veya rezervasyon yaptırılan biletler için isim değişikliği yapmak da yasal olarak mümkün değil, bu nedenle otobüs biletinizi alırken veya bir yakınınız için otobüs bileti alırken kimlik numaraları ve yolculuk yapacak kişilerin isimlerini tam olarak belirtmeye dikkat etmenizi öneririz.

 

Büşra Güzeller

Büşra Güzeller

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden mezun oldu. Kariyeri boyunca farklı ajanslarda metin yazarı olarak çalıştı. Darcy adlı köpeğiyle vakit geçirmeyi, yeni yerler keşfetmeyi ve gurme rotaların izini sürmeyi seven yazar Enuygun'un sevilen seyahat içeriklerini üretiyor.

Otobüs Bileti Bul