2+1 Otobüs ve 2+2 Otobüs arasındaki fark nedir?

Günümüzün modern ve konforlu otobüsleri, 2+1 ve 2+2 koltuk düzeninde yolculara hizmet veriyor. Özellikle uzun mesafeli otobüs yolculuklarında rahat etmek isteyen yolcuların tercih ettiği 2+1 otobüsler ve koltuk düzenleri; koridorun sağ bölümünde yan yana 2 tane standart koltuk, sol bölümünde ise tekli 1 tane koltuktan oluşuyor. Uzun mesafeli yolculuklarda rahat etmek için ideal olan 2+1 koltuklar için bazı otobüs firmaları, gidilecek güzergâha göre ek ücretler talep ediyorlar.

2+2 otobüsler ve koltuk düzenleri ise koridorun sağ bölümünde 2 tane standart ve sol bölümünde 2 tane standart koltuktan oluşuyor. Her iki tip koltukta da priz, koltuk arkası ekran, geniş koltuk aralıkları ve rahat bir yolculuk yapmanız için düşünülmüş birçok ek özellik bulabilirsiniz.

 

Büşra Güzeller

Büşra Güzeller

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden mezun oldu. Kariyeri boyunca farklı ajanslarda metin yazarı olarak çalıştı. Darcy adlı köpeğiyle vakit geçirmeyi, yeni yerler keşfetmeyi ve gurme rotaların izini sürmeyi seven yazar Enuygun'un sevilen seyahat içeriklerini üretiyor.

Otobüs Bileti Bul