Atina Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Atina

Yunanistan’ın başkenti Atina’da bulunan Atina Otogarı, hem şehirler arası hem de uluslararası yolcu taşımacılığında önemli duraklardan birisi haline geldi. Türkiye’den İstanbul, İzmir ve Edirne’den kalkan otobüsler ile Atina’daki terminale ulaşmak mümkün.

Atina, tarih boyunca en ilgi çekici yerlerden birisi olmayı başardı. Hem tarihsel birikimi hem de kültürel etkileri nedeniyle bugün dahi ilgi odağı olan bu kente ulaşım için Atina Otogarı da kullanılıyor. Terminal içerisinde yolcuların bilet alabileceği noktalar, otobüs saatine kadar dinlenebilecekleri koltuklar ve alışveriş yapabileceği market ve yine araç bekleyen kişilerin yemek yiyebileceği alanlar yer alıyor. Atina Otogarı’na Türkiye’den yalnızca Arda Tur sefer düzenliyor. Bu firma her gün Atina ile İzmir arasında gidip geliyor.

Atina Otogarı, kent merkezinde yer alıyor. Bu sebeple belediye otobüsü, özel araç ya da taksi ile terminale ulaşım kolaylıkla sağlanıyor.

Şehir Merkezinden Atina Otogarı'na Ulaşım

4 milyon nüfuslu Yunanistan başkenti Atina'nın hareketli otogarına yolcuların rahatça ulaşabilmesi için otobüsler, metrolar, minibüsler ve taksiler ulaşım hizmetleri sağlıyor. Atina Otogarı’na şehrin hemen her noktasından istediğiniz saatte kolayca gitmeniz mümkün.

Otobüsler

Atina’nın büyük meydanları, caddeleri ve turistik noktalarında durakları olan 051, 402 ve X93 hat numaralı otobüslerle istediğiniz zaman Atina Otogarı’na rahatça geçebilirsiniz.

Metro

Metro ile aktarmalı ve direkt olarak şehrin pek çok merkezi noktasından 24 saat otogara ulaşma şansınız bulunuyor.

Minibüsler

Minibüsler de hem halk hem de turistler tarafından yoğun olarak kullanılıyor. Minibüslerle sadece Atina merkezinden değil, çevre ilçe ve beldelerden de her saat otogara gitmeniz mümkün.

Taksiler

Her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği Atina’da büyük oteller, caddeler ve müzeler önünde 7 gün 24 saat hizmet veren taksilerle de otogara direkt ve hızlı bir yolculukla geçebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

Atina Ortalama Sıcaklık
 • Çarşamba
  24 /Hava Durumu
 • Perşembe
  24 /Hava Durumu
 • Cuma
  22 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  22 /Hava Durumu
 • Pazar
  22 /Hava Durumu
map placeholder
expand_less