Ankara Otogarı - Sandıklı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
320 km
Yaklaşık Sefer Süresi
4 sa 24 dk
En Ucuz Sefer
280 TL
Günlük Sefer Sayısı
13 Sefer noktası
Popüler Otobüs Firmaları
Isparta Petrol Turizm, Ali Osman Ulusoy

Sandıklı Seyahat Rehberi

Şehir Merkezinden Ankara Otogarı'na Ulaşım

Ankara Terminali’ne şehrin hemen her yerinden kolayca ulaşabileceğiniz pek çok seçenek bulunuyor. Bunlar arasında en çok kullanılanlar ise Ankaray raylı sistem, belediye otobüsleri (EGO), firma yolcu servisleri, taksi ve minibüsler.

Belediye Otobüsleri (EGO)

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin işlettiği otobüslerle terminale pek çok noktadan kolayca ulaşabilirsiniz. 442-3, 419, 479, 417, 545, 230-3, 419 A, 479, 484, 417, 217, 511-3, 573, 521-3, 512-3, 524, 564, 537, 573 ve 511 numaralı belediye otobüsleriyle şehrin her semtinden terminale ulaşabilirsiniz.

Ankaray

Ankaray’ın herhangi bir istasyonundan Ankara Terminali (AŞTİ) yönüne giden metro hatlarından birine binebilirsiniz. Ankaray, terminalin içinde bulunuyor ve 6:00 – 24:00 arasında hizmet veriyor. Ankara Tren Garı’ndan da Ankaray ile terminale ulaşım bulunuyor. Terminal, Ankaray’ın son durağını oluşturuyor ve metrodan indikten sonra 5 dakikalık bir yolculukla otobüs peronlarına ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Terminalde ofisleri bulunan otobüs firmaları ücretsiz yolcu servisleri sağlıyorlar. Şehirdeki bilet satış ofislerinden binebileceğiniz bu servislerle Ankara Terminali’ne ulaşabilirsiniz.

Minibüs

Şehrin pek çok semtinden terminale giden minibüsler bulunuyor. Mevlana Bulvarı’nda minibüsten indikten sonra 2 dakikalık bir yürüyüşle terminale ulaşabilirsiniz.

Taksi

Ankara merkezinde kolayca bulabileceğiniz taksilerle de terminale hızlı bir şekilde gidebilirsiniz.

Havalimanından Terminale Ulaşım

Terminale Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan ulaşmak istiyorsanız Havaş servisleri veya havalimanı yolcu çıkış kapısı önünde durakları bulunan belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Bu yolculuklar yaklaşık olarak 1,5 saat sürüyor.

 

Otogardan Sandıklı Şehir Merkezine Ulaşım

Afyonkarahisar merkezine 45 kilometre uzaklıktaki 55.000 nüfuslu Sandıklı ilçesinin otogarı, ilçe merkezinin hemen dışında Afyon-Denizli Yolu üzerinde yolculara hizmet veriyor. Küçük bir ilçe olan Sandıklı'da otogardan yürüyerek Yunus Emre Bulvarı ve Sandıklı Devlet Hastanesi gibi önemli yerlere ulaşabilirsiniz. Daha uzak mesafelere otogardan gitmek için ise halk otobüsleri, taksi, ilçe içi ve birlik minibüsleri yolculara hizmet veriyor.

Halk Otobüsleri

Otogar önündeki Afyon-Denizli Yolu ve otogar arkasındaki Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerinde durakları olan belediye otobüsleriyle her yarım saatte bir Sandıklı Meslek Yüksekokulu, Sandıklı Belediyesi, Sandıklı Devlet Hastanesi, İstasyon Caddesi, Mezbaha Caddesi, Yalıncak Caddesi, Afyon Caddesi, Keçiören Caddesi ve Sandıklı Öğretmenevi gibi pek çok yere ve ilçenin binlerce nüfuslu Çakır Mahallesi, Ece Mahallesi, Şirinevler Mahallesi, Hisar Mahallesi, Çay Mahallesi, Zafer Mahallesi, İstasyon Mahallesi gibi birçok mahallesine kolaylıkla gidebilirsiniz.

İlçe İçi ve Birlik Minibüsleri

İlçe içi hizmet veren minibüsleri, otogar çevresindeki duraklarında her 15 dakikada bir bulabilir ve Sandıklı’nın her caddesi ve mahallesine kısa sürede ulaşabilirsiniz. Sandıklı Otogarı içine durakları bulunan S.S. 30 Nolu Öz Sandıklı Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi minibüsleri ise her 30 dakikada bir Afyonkarahisar merkez başta olmak üzere Bolvadin, Dazkırı, Dinar, Sultandağı, Bolvadin gibi şehrin 18 ilçesine ve onlarca köyüne yolcuların ulaşması için hizmet veriyor.

Taksi

Yunus Emre Caddesi üzerinde yolculara hizmet veren Otogar Taksi durağının yanı sıra Sandıklı Otogarı’na yakın bir konumda İstasyon Caddesi üzerinde bulunan Garaj Taksi durağına da 0272 515 38 80 numaralı telefon ulaşarak Sandıklı ilçesinde her noktaya ekonomik fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Ankara Otogarı - Sandıklı Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Otobüs FirmasıBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
Isparta Petrol Turizm280 TL34 sa 24 dk
Ali Osman Ulusoy339 TL104 sa 24 dk
map placeholder
expand_less