Zürih Otelleri Ara

En uygun Zürih otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Zürih otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Zürih Hakkında

İsviçre'nin en kalabalık aynı zamanda en popüler şehirlerinden biri olan Zürih, bisiklet ile dolaşma keyfi yaşayabileceğiniz şirin bir şehirdir. Zürih gölü kenarına kurulu bu kentte Almanca, İsviçre'nin yöresel dili Romansça ve Fransızca konuşulur. Birkaç dilin birden konuşulduğu bu şehir, Dünya Futbol Birliği FIFA ve yine Avrupa Futbol Birliği UEFA'nın da yönetildiği bir kenttir. Bisiklet kiralayarak ya da yürüyerek kolayca gezebileceğiniz Zürih'te Grossmünster Katedrali, St. Peter Kilisesi, Saat Kulesi, Kunsthaus Müzesi, Botanik Bahçesi, Hayvanat Bahçesi, Fraumünster Kilisesi, Opera Binası, Rathaus gibi yerler gezilebilir.

Dünyanın en önemli bankalarının da merkezi olan Zürih aynı zamanda el yapımı saatleriyle de ünlü bir şehirdir. Kültür sanat anlamında da çok önemli sergilere ev sahipliği yapar. Zürih'i gezmek için en uygun zamanlar bahar ve yaz aylarıdır. Yazın o kadar sıcak geçmez ve bisikletle gezmek için idealdir.

Yaklaşık 1 milyon nüfusa sahip Zürih'te havalimanı kent merkezine 12 km mesafededir. Havalimanından kent merkezine trenle kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Dilerseniz otobüs ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul'dan Zürih'e uçakla ulaşım yaklaşık 3 saat sürmektedir.

Zürih Galeri

Zürih Şehir Rehberi

Zürih Seyahat Yazıları