Yerevan Otelleri Ara

En uygun Yerevan otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Yerevan otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Yerevan Hakkında

Hrazdan Nehri’nin ve Ağrı Dağı ovasının birleştiği alanda yer alan Erivan, Ermenistan’ın en büyük şehri olma özelliğine sahiptir. Ermenistan nüfusunun %42'sini içinde bulunduran Erivan, aynı zamanda ülkenin başkentidir. Ermenistan’ın gelişen ekonomisinin izlerinin görüldüğü Erivan’da yeni inşa edilmiş binalar, kafeler, restoranlar ve iş yerleri görülmektedir. Erivan mutfağının içerisinde Rus, Türk ve Arap kültürüne ait birçok yemek çeşidi bulunmaktadır. Erivan, denize uzak konumu nedeniyle; sert karasal bir iklime sahiptir. Yazlar sıcak ve kurak geçerken, kışın yoğun kar yağışı görülmektedir.

Tarihi kalıntılarla dolu olan; Sevanavank Manastırı, Noratus Mezarlığı ve Geghard Manastırı her yıl birçok turist kafilesini ağırlamaktadır. Temmuz ayında düzenlenen Golden Apricot International Film Festivali ve Aralık ayında düzenlenen Yerevan International Dance Film Festivali şehrin en önemli etkinlikleri arasında yer almaktadır.

260 hayvan türüne rastlayabileceğiniz Erivan Hayvanat Bahçesi, çeşitli havuz ve su kaydıraklarından oluşan Waterworld ve Sevan Gölü yakınlarında bulunan Play City Lunapark ile çeşitli aktiviteleri bir arada gerçekleştirmek mümkündür. Erivan’da her markaya ulaşabileceğiniz birçok alışveriş yeri bulunmaktadır. Şehirde gece hayatı oldukça hareketli ve eğlenceli olmaktadır. Ermenistan’ın birçok gece kulubü ve barı Erivan’da hizmet sunmaktadır. Erivan Yegvard Havaalanı şehrin önemli havaalanlarından birisi olarak bilinmektedir.

Yerevan Galeri