Yekaterinburg Otelleri Ara

En uygun Yekaterinburg otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Yekaterinburg otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Yekaterinburg Hakkında

Moskova, St. Petersburg ve Novosibirsk'ten sonra Rusya'nın en büyük dördüncü şehri Yekaterinburg… Urallar'daki en büyük kültür merkezi olan Yekaterinburg aynı zaman da Ural Bölgesi’nin başkentidir. Ekaterinburg olarak da adlandırılıyor. Şehir, Vasily Tatischev tarafından 1723 yılında kurulmuştur. Nüfusu 1 milyon 350 bin olan Yekaterinburg, Koltsovo adlı uluslararası havalimanına sahiptir. Roma, Sofya, Frankfurt, Münih, Barselona, Viyana, Dubai, İstanbul, Taşkent ve Helsinki'den bölgeye direkt uçuş mevcuttur. Ayrıca bölgeye Rusya’nın birçok şehrinden tren ile seyahat etmek mümkündür. Gelişmiş bir metro ağı olan şehir de rahatlıkla gezmeniz mümkün. Şehir içi ulaşımda otobüs ve troleybüs de gelişmiştir.

Bölgede turist bilgilendirme merkezleri de rahatlıkla ulaşabileceğiniz yerlerde. Buralardan şehirde gezilecek yerlerle ilgili bilgi alabiliyor ve ücretsiz şehir turu yürüyüşlerine katılmak için de yine bu merkezlerden destek alınabiliyor.

Yekaterinburg’ta gezilecek yerlerin başında Çar Nicholas ve ailesinin infaz edildiği yerde kurulmuş olan Kan kilisesi geliyor. Burası metro durağına oldukça yakın bir yer. Diğer bir tarihi mekân ise Güzel Sanatlar Müzesi. Müze, 16. ve 18. yüzyıllara ait tarihi eserler sunuyor. Büyük beyaz taşlarla göğe yükselen Qwert Anıtı ise Yekaterinburg’un merkezlerinden biri. Opera ve Bale binasında da önemli sanatçıların eserleri sergileniyor. Yekaterinburg'da ayrıca turistlerin büyük ilgisini çeken sirk mevcuttur. Bu sirk dünyadaki en uzun tamamlanmamış binalardan biridir. Dini yapılar ve komünist rejimden kalan tarihi yapılar görülmeye değerdir. Yekaterinburg’ta seyahat boyunca birçok kafe ve restoranda İtalyan, Japon ve Rus mutfağından birçok lezzet bulmak mümkün.

Yekaterinburg Galeri