Wellington Otelleri Ara

En uygun Wellington otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Wellington otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Wellington Hakkında

Yeni Zelanda’nın başkenti Wellington, ülkeyi oluşturan Kuzey ve Güney adalarının ayrıldığı Cook Boğazı’nın kıyılarında kurulu bir liman kentidir. Kuzey Adası’nın güneybatı ucunda yer alır. Doğal, tarihi ve kültürel mirasına sahip çıkan ender şehirler arasındadır ve bu mirasın üzerinde modernleşmiştir. Rüzgarıyla ünlü Wellington “Rüzgarlı Wellington” adıyla da anılır. Çevresini saran koyu yeşil tepeler ve bu tepelere konuşlanmış yazlık evler, doğal limanın eşsiz manzarasını oluşturur.

Yeni Zelanda Film Endüstrisi’nin kalbi olarak, ünü ülkesinin sınırlarını aşmış, tüm dünyada Wellywood yakıştırması ile anılan bir plato-şehir halini almıştır. Yüzüklerin Efendisi Üçlemesi, Son Samuray, King Kong gibi başyapıtlar, Wellington’ın dünya sinemasına armağan ettiği filmler arasındadır. Wellington, büyüklüğünden beklenmeyecek ölçüde yoğun sanatsal performansların yaşandığı bir şehirdir. Yeni Zelanda Müzesi’nin (Te Papa Tongarewa) yer aldığı kentte, Yeni Zelanda Kraliyet Balesi, Yeni Zelanda Senfoni Orkestrası ve iki yılda bir düzenlenen Uluslararası Sanat Festivali, en dikkat çekici etkinliklerdir. Kültür sanat ve gece yaşamı, Courtenay Place ve iş merkezi niteliğindeki CBD’nin çevresinde etkindir.

Bu iki bölgenin kesiştiği nokta Te Aro, ülkenin en büyük eğlence merkezidir. Wellington Botanik Parkı ve Parlamento Binası görülmeye değer turizm duraklarının başında gelir. Ayrıca Cable Car deneyimi, en ünlü turizm aktivitesidir. İklimi ılımandır. En sıcak aylar Ocak ve Şubat’tır. Yılın büyük çoğunluğunda güneş yüzünü gösterir. Wellington Uluslararası Havalimanı, şehrin 8 km. güneydoğusundadır. Şehir merkezine yaklaşık 30 dakikada ulaşılabilmektedir.