Vilnius Otelleri Ara

En uygun Vilnius otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Vilnius otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Vilnius Hakkında

Vilnius, Litvanya’nın başkenti ve en büyük şehridir. Çeşitli dönemlerde yapılmış bin 500 kadar tarihi esere sahip olan Vilnius, Dünya Mirası Listesi'nde yer alıyor. Yaz mevsiminde ortalama sıcaklık 17, kışın ise eksi 10 santigrat derece seviyelerinde. Şehri kışında gezmek keyifli olabilir. Türkiye’den THY’nin Vilnius’a direk uçuşları bulunuyor. Vilnius Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezi çok yakın. Yaklaşık 15 dakikada şehrin merkezine ulaşılabilir. Havalimanından, ekspres otobüsler sıklıkla kalkıyor. Vilnius otobüs terminali ve tren garı da aynı yerde, bu da diğer yakın iller Tallinn ve Riga’ya seyahati kolaylaştırıyor. Gar ve terminal, şehir merkezine yaklaşık 20 dakika yürüme mesafesinde.

Düz bir alan kurulan şehri bisiklet ile keşfetmek de mümkün. Vilnius da görülmesi gereken önemli merkezlerin başında Vilnius Katedral Meydanı geliyor. St. Stanislav ve St. Vladislav Katedrali’nin olduğu meydan şehrin en ünlü meydanı olarak kabul ediliyor. Daha sonra ise Gediminas Kulesi şehrin simgesi olarak kabul ediliyor ve buradaki seyir terasından şehrin manzarası panaromik olarak seyredebilirsiniz. En kalabalık caddelerden Stikliu’a hem yerliler hem de turistler akın ediyor. Caddede güzel el sanat işleri yapan dükkânlar ve galeriler bulunuyor. Amber (Kehribar) galerileri de görülmesi gereken yerler arasına alınmalı.

Kehribar bu bölgeye özgü bir taş ve çeşitli mücevherleri yapılıyor. Auros Vartu Caddesi boyunca St. Casimir Kilisesi, Holy Trinity Kilisesi, Holy Spirit Kilisesi, St. Theresa Kilisesi, Basilian Kapısı, Ulusal Konser Salonu, bulunuyor. Yemek için ise ülkenin ünlü yemeklerinden olan Skilandis (tütsülenmiş et), Salti Barscai (soğuk çorba) ve Vedarai (patatesli sosisin) tadına bakmalı. İlkbaharda gerçekleştirilen Vilnius Uluslararası Film Festivali ve Vilnius Salsa Festivali alanında takip edilen etkinlikler olarak dikkati çekiyor.

Vilnius Galeri