Uzungöl Otelleri Ara

En uygun Uzungöl otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Uzungöl otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Uzungöl Hakkında

Trabzon ilinin Çaykara ilçesine bağlı olan Uzungöl, adını kıyısına konumlandığı gölden alıyor. Haldizen Deresi yamaçlardan kayan taşların düşmesiyle kapanıp Uzungöl adı verilen bu gölü oluşturuyor. Karadeniz Bölgesi’nin en turistik noktalarından biri olan Uzungöl, her yıl yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlıyor. Turistler tarafından çok sevildiği için de bölgenin temel geçim kaynağı, turizm.

Türkiye’nin yağmur ormanlarının bulunduğu bir bölge olan Uzungöl, yıl boyu yeşilin tüm tonlarını görebileceğiniz bir örtüyle kaplı. Karadeniz ikliminin etkisi altında olan bölgede yazın yağmur yağışı görülürken kışın yağan kar, Uzungöl’ün manzarasını unutulmaz kılıyor. Bu nedenle dört mevsimde de farklı bir atmosfere sahip ve her mevsim ziyaret edilebilir.

Uzungöl’e gitmek için, 90 kilometre uzaklıkta olan Trabzon Havalimanı’nı kullanabilirsiniz. Havalimanı şehir merkezine 10 dakika uzaklıkta olduğu için şehir merkezine giderek Uzungöl’e giden minibüslere binebilirsiniz. Trabzon’a Samsun, İstanbul ve İzmir’den düzenlenen deniz seferleriyle de gelebilirsiniz. Trabzon Limanı’ndan şehir merkezine ulaşarak Uzungöl’e gidebilirsiniz. Karayolu ulaşımı için de Trabzon seferlerini kullanarak şehir merkezinden minibüslerle Uzungöl’e ulaşabilirsiniz.

Uzungöl’de doğayla iç içe olup oksijene doyacağınız doğa otellerinde konaklayabilirsiniz. Sadece oda, yarım pansiyon ve tam pansiyon konseptleriyle hizmet veren butik ve apart otelleri tercih edebilirsiniz. Kendinizi doğanın kollarına bırakmak isterseniz bungalow evlerinde de kalabilirsiniz. Uzungöl’de romantik bir balayı geçirmek isterseniz, romantik konseptli balayı otellerinde konaklayabilirsiniz.

Uzungöl Galeri