Üsküdar Otelleri Ara

En uygun Üsküdar otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Üsküdar otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Üsküdar Hakkında

İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan Üsküdar aynı zamanda şehrin en turistik ve popüler yerlerinden. Hemen kıyısında yer alan tarihi Kız Kulesi ile özellikle geceleri göz kamaştıran bir görüntüye kavuşan ilçede Osmanlı’dan kalan pek çok tarihi cami, köşk ve çarşı ziyaret edilebilir. Ayrıca şehirdeki başlıca eğitim kurumlarından ve üniversitelerden bazılarına ev sahipliği yapan ilçede önemli sayıda öğrenci eğitim görüyor.  

2014 yılı verilerine göre Üsküdar’ın toplam nüfusu 500 binden daha fazla. Bu da ilçeyi İstanbul’un en kalabalık yerlerinden biri haline getiriyor. Bizanslılar tarafından Hrisopolis yani ‘’Altın Şehir’’ olarak anılan bölge, özellikle İstanbul’un fethinin ardından büyük bir değişim sürecine girdi. Üsküdar’da gezerken görebileceğiniz önemli yapılar arasında ise III. Ahmet Çeşmesi, Selimiye Kışlası, Beylerbeyi Sarayı, Ayazma Camii, Ahmediye Külliyesi, Ayazma Hamamı, Eski Valide Camii ve Beylerbeyi Camii sayılabilir.

Üsküdar sahilindeki manzaralı restoranlarda veya kafelerde oturarak yemeğinizi yiyebilir, kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Boğaz turu ise şüphesiz hem Üsküdar’ın hem de İstanbul’un diğer tarihi semtlerinin tadını denizden çıkarmak isteyenlerin mutlaka yapması gerekenlerden. Üsküdar’a otobüs veya dolmuşları kullanarak çevredeki ilçe ve semtlerden rahatça gelme şansınız var. Sahilden hareket eden teknelere bindiğinizde ise Beşiktaş veya Kabataş’tan buraya geçebilirsiniz. Üsküdar’daki otellerin bazıları Boğaz manzaralı ve dolayısıyla fiyatları daha yüksek. Ancak bölgede her zaman daha ucuza kalabileceğiniz pansiyon ve otel seçeneklerini bulma ihtimaliniz var.