Ulus Otelleri Ara

En uygun Ulus otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ulus otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Ulus Hakkında

Ankara’nın en eski semtlerinden Ulus, Altındağ ilçesinin sınırlarında yer alıyor. Semtin başlıca özelliği ise başkentin pek çok önemli tarihi yapısına ev sahipliği yapması. Adımınızı atar atmaz kendinizi yıllar öncesinde bulacağınız Ankara Kalesi ve Eski Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni Ulus’ta görebilirsiniz. Üstelik semtte yer alan Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Türk Hava Kurumu Müzesi, Ulucanlar Cezaevi Müzesi, Türk siyasetindeki pek çok önemli olaya şahitlik eden Ankara Palas, Karacabey Hamamı ve Hacı Bayram Camii, semtin Ankara’nın turistik yerleri arasında başı çekmesini sağlayan diğer noktalar.

Şehrin merkezinde bulunan Kızılay Meydanı’na ve Sıhhiye’ye hayli yakın olan Ulus’a otobüs hatlarını kullanarak gelebilirsiniz. Ankara Esenboğa Havalimanı’na indikten sonra otobüslerle Kızılay’a geldikten sonra Ulus yönüne giden araçlara binebilirsiniz. Semti ziyaret ettiğinizde geçmişten bugüne şehre gelen neredeyse her turistin uğrak noktası olan Zafer Anıtı’nı görebilir ve burada fotoğraf molası verebilirsiniz. Hiç kuşkusuz Ankara’nın tarihi atmosferini hissedebileceğiniz semtlerin başında gelen Ulus, önceleri alışveriş denince şehirde akla gelen ilk yerlerdendi. Günümüzde semt bu özelliğini büyük ölçüde yeni açılan alışveriş merkezlerine kaptırdı denebilir. Ancak halen sabah saatlerinden akşama dek Ankara’nın her daim kalabalık ve popüler noktalarından biri olmayı sürdürüyor.

Tarihi atmosferiyle olduğu kadar merkezi konumuyla da dikkat çeken Ulus, Ankara Tren Garı’ndan ve otogardan kolaylıkla ulaşabilecek bir noktada. Semtte yer alan otellerde kalarak Ulus’un ve başkentin tarihi atmosferini doyasıya yaşayabilirsiniz. Ulus otellerinin neredeyse tamamı şehir manzaralı. Üstelik bu semtte bulunan Ankara otelleri genellikle toplantı odaları ile SPA hizmetleri de sağlıyor.