Ulanbator Otelleri Ara

En uygun Ulanbator otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ulanbator otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Ulanbator Hakkında

Ulan Batur, Moğolistan’ın başkenti ve en büyük şehridir. Türkçede ‘Kızıl kahraman’ anlamına geliyor.2008 yılı itibariyle nüfusu bir milyonun üzerindedir. Ulan Batur‘un resmi simgesi Hindu ve Budist dinlerindeki mitolojik kuştur yani; Garuda’dır. Gradua’nın sağ elindeki anahtarlık saygınlığı, sol elindeki lotus çiçeği ise barış, saflık ve eşitliği simgeler.

Dünyanın en soğuk başkenti olan Ulan Batur’da yazlar bile ılık geçiyor. Yaz aylarında sıcaklık 18 santigrat dereceye çıkıyor. Sıcaklık, kış aylarında ise eksi 28 derece seviyelerinde seyrediyor. İstanbul’dan Ulan Batur’a doğrudan uçuşlar yapılıyor. Bölgeyi ziyaret eden turistler genellikle Haziran-Ağustos dönemini tercih ediyor. Dağlık coğrafya ve sert iklim etkisi kendisini yeme-içme alışkanlıklarında gösteriyor. Ulan Batur‘un mutfağı et ağırlıklıdır. Özellikle barbeküleri ile ünlüdür. Bölgenin en ünlü ulusal içeceği ise Airag. Özellikle kırsal kesimlerde yoğurt ve sütten yapılan ev yapımı vodka büyük ilgi görüyor. Birçok kişi tarafından ilaç niyetine kullanılan bu içki, fazla içildiği takdirde körlük gibi durumlara sebep olabiliyor. Ulan Batur kendine özel coğrafyasında müze ve tarihi yerleri açısından oldukça zengindir.

Bu kentte komünizm döneminden kalan birçok tarihi yapı bulmak mümkündür. Bu tarihi yapılar kendi özgün hallerini günümüze taşımayı başarıyor. Görülmesi gereken önemli mekânlar arasında; Ulusal Tarih Müzesi, Gandan Manastırı, Bogd Kahn Müzesi, Zaisan Anıtı ve Hustai Parkı geliyor. State Department Store, ülkenin büyük mağazalarından biri olarak biliniyor. Ve şehrin merkezi olarak kabul edilen bölgede yer alıyor. Ülkenin en önemli festivali Naadamda her yıl Temmuz ayında gerçekleşiyor ve renkli görüntülere sahne oluyor.

Ulanbator Galeri