Tunus Otelleri Ara

En uygun Tunus otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Tunus otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Tunus Hakkında

Tunus’un başkenti olan Tunis yani Tunus yaklaşık 750 binlik şehir merkezi ve 2.5 milyonluk toplam nüfusuyla ülkenin en kalabalık şehridir. Akdeniz Körfezi’ne kurulu bir şehir olan Tunis ya da Tunus, La Goulette adı verilen Halq al Wadi olarak da bilinen liman ile Tunus Gölü’nü arkasına alan şehir tepelerin arasında yer alır.

Başkent Tunus; tarihi bir yer olan Medina, Fransız eserlerini görebileceğiniz Ville Nouvelle, Sidi Bou Said ve Kartaca gibi belli bölgelerde seyahatin keyfini çıkarabileceğiniz bir yer. Zaytuna Camii, merkezden 20 km uzakta olan ve bembeyaz evleri bulabileceğiniz Sidi Bou Said ve Fenikelilerden tarihi eserleri görebileceğiniz Kartaca gibi turistik açıdan önemli birçok yere ev sahipliği yapıyor. Yine çok sayıda cami ve medrese de burada bulunuyor. Medina ise çarşıları ile ünlü.

Akdeniz ikliminin hakim olduğu Tunus’ta, resmi dil Arapça, en çok kullanılan yabancı dil ise Fransızca. Ülkenin resmi para birimi ise Tunus Dinarı.  Tunus -  Kartaca Uluslararası Havalimanı ise şehre ulaşım için kullanılıyor.

Tunus Galeri