Tripoli Otelleri Ara

En uygun Tripoli otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Tripoli otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Tripoli Hakkında

Trablusgarp adıyla da bilinen şehir Libya’nın başkenti ve tarihi boyunca birçok savaşa tanıklık etmiş. Afrika’nın kuzeyinde yer alan Trablus Akdeniz kıyısında yer alıyor ve sahip olduğu liman sayesinde ülke için önemli bir ticaret merkezi oluşturuyor.

Yaz aylarında 40 dereceye yaklaşan sıcaklık nedeniyle ülkeyi ziyaret etmek için en uygun dönem kış mevsimi olarak kabul ediliyor.

Kent düzlük bir alan üzerine kurulu olduğundan ve şehir merkezi ile görülmeye değer yerler genel olarak birbirine yakın mesafede bulunduğundan yürüyerek gezmeye son derece uygun. Toplu taşıma eski ve kalabalık araçlar nedeniyle tavsiye edilmiyor; ancak her zaman kolayca taksi bulmanız mümkün. Taksi şoförüyle gideceğiniz yer konusunda önceden anlaşın ve mümkünse ücret için pazarlık yapın. Alışveriş yaparken de pazarlık yapmayı unutmayın, çünkü özellikle turistlere yüksek fiyatlar teklif ediliyor. Alışveriş için büyük çarşıyı gezebilirsiniz.

Falafel yerel halkın en çok tükettiği ve hemen her köşe başında bulabileceğiniz basit ve lezzetli bir atıştırmalık, mutlaka deneyin. Öte yandan çay da şehir sakinleri tarafından çok içiliyor, özellikle naneli çay tercih ediliyor ve kentin birçok noktasında çay bahçeleri bulunuyor.

Trablus Kalesi, Arkeoloji Müzesi ve Yeşil Meydan görmeden dönmemeniz gereken yerlerin başında geliyor. Üstelik şehri ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşları için vize zorunluluğu bulunmuyor.

Tripoli Galeri