Takayama Otelleri Ara

En uygun Takayama otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Takayama otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Takayama Hakkında

Japonya'nın Hida Dağları bölgesinde Gifu Vadisi'nde yer alan Takayamahalk arasında daha çok Hida-Takayama olarak anılır. Halkı tüm Japonya'da marangozluk konusundaki yetenek ve becerileriyle tanınır.

Takayama'da karasal iklimin etkileri görülür. Ancak nemli yarı tropikal iklimin bazı özellikleri de hissedilir. Dört mevsimin de yaşandığı şehirde yaz ile kış ayları arasındaki sıcaklık farkı çok yüksek olur. Yağmurlar ağırlıklı olarak yaz aylarında görülür. Kış aylarında ise yoğun kar yağışı olur. Takayama Japonya'nın en çok kar yağışı görülen şehirlerinden birisi.

Old Town olarak adlandırılan eski şehir merkezi yüzyıllardır tarihi geleneksel dokusunu koruduğundan gerçek Japon kültürünü yakından tanımak isteyen turistler tarafından özellikle tercih edilen bir destinasyon. Ayrıca şehirdeki Hida Folk Village ya da Hida no Sato adıyla anılan otuz haneli köy bir açıkhava müzesi konumunda olup tamamen geleneksel Japon evlerinden, ambarlarından ve küçük imalathanelerinden oluşur. Burada çeşitli atölye çalışmalarına katılma imkânı da bulunuyor.

Üç büyük caddeden oluşan Sanmachi Suji Mahallesi özellikle sake içebileceğiniz ya da Japon yemekleri yiyebileceğiniz kafe ve restoranlar bakımından olduğu kadar alışveriş yapabileceğiniz dükkân ve mağazalar bakımından da oldukça zengin.

Higashiyama Yürüyüş Yolu çeşitli tapınakların önünden ve ağaçların arasından geçerek Japon Alpleri'nin muhteşem manzarasına ulaşabileceğiniz son derece keyifli bir yol. Sabahları kurulan pazar yerlerinde yerli çiftçilerin ürünlerini alabilirsiniz. Ancak bu pazarlarda sadece gıda ürünleri değil kıyafet ve hediyelik eşya gibi ürünler de bulunur.

Takayama'da onlarca müze yer alır. 14-15 nisan ve 9-10 ekimde düzenlenen iki ayrı festivali de çok eğlenceli geçer ve birçok insanın şehre toplanmasına sebep olur.