Suadiye Otelleri Ara

En uygun Suadiye otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Suadiye otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Suadiye Hakkında

Anadolu yakasının en popüler yerleşim bölgelerinden Suadiye, Kadıköy’e bağlı eski bir mahalle. Geçmiş yıllarda İstanbulluların yazlığı olan mahallede her biri mimari inceliklerle donatılan konak ve köşkler bulunuyordu. Günümüzde ise bu köşklerin yerini daha çok Bağdat Caddesi’ne doğru açılan sokakları süsleyen apartmanlar alıyor. Erenköy ile Bostancı’nın arasındaki mahalle günümüzde ayrıca bölgenin en şık restoran ve kafelerine ev sahipliği yapıyor. Adını bölgede yaşayan Suad Hanım’ın anısına inşa edilen Suadiye Camii’nden alan mahallenin bir tarafı ise Marmara Denizi’ne ve Prens Adaları’na bakıyor.  

Suadiye’ye Kadıköy’ün merkezinden hareket eden dolmuşları veya otobüsleri kullanarak yaklaşık 20-25 dakikada gelebilirsiniz. Metro ise semtin yakınlarından geçiyor. Semtteki apartmanların arasından yükselen oteller hem İstanbul’un merkezine yakın olmak hem de görece daha sakin bir yerde konaklamak isteyenler için hayli ideal. Özellikle yaz aylarında Suadiye ile hemen yakınındaki Şaşkınbakkal sahilleri buralarda gerçekleşen festival ve konserlerle renkleniyor. Adalar manzaralı sahil hattında yürümek veya bisiklete binmekse Suadiye’nin tadını çıkarmak adına mutlaka listenizde olmalı.  

Suadiye’nin nostaljik atmosferini solumak için semtin sokaklarında kısa bir geziye çıkmanız yeterli. Eski köşklerin restore edilmesiyle semte kazandırılan kafeler, kuşkusuz bu harika atmosferi daha yakından deneyimlemenizi sağlayacak yerlerin başında sayılabilir. Suadiye, mağazaları gezmekten ve alışveriş yapmaktan keyif alan ziyaretçilere onlarca farklı seçenek sunuyor. Semti baştan sona keşfettikten sonra dilerseniz, Bağdat Caddesi üzerindeki şık mekanlarda kahve içerek günün yorgunluğunu atabilirsiniz.