Stornoway Otelleri Ara

En uygun Stornoway otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Stornoway otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Stornoway Hakkında

Birleşik Krallık’ın kuzeyinde yer alan Lewis Adası’nda bulunan Stornoway, ülkenin en küçük kentlerinden biri. İskoçya toprakları üzerinde yer alan şehrin nüfusu ise yaklaşık 12 bin. Bölgenin önemli ticaret limanlarından biri olan Stornoway aynı zamanda çevrede yer alan en gelişmiş limanlardan birine de ev sahipliği yapıyor.

Adanın çevresinde ticari faaliyetlerde bulunan gemiler Stornaway Limanı’nı yoğun olarak kullanıyorlar. Tüm bu özelliklerinin de etkisi ile geçmiş yıllardan günümüze önemli bir çekim merkezi haline gelen kentte genellikle İskoç aksanı ile İngilizce konuşuluyor.

Stornoway ve çevresinde ılıman okyanus iklimi etkili. Bununla birlikte kentte yıl genelinde sıcaklıklar çok yükselmiyor. Hava sıcaklığı genellikle kış aylarında 3-4 derece civarında ölçülüyor. Kısmen daha ılıman ve sıcak geçen yaz döneminde ise hava sıcaklığı 14-15 dereceye kadar çıkıyor. Eğer kenti ziyaret etmeyi düşünüyorsanız hangi dönemde gelirseniz gelin yanınıza mutlaka sıcak tutacak giysileriniz de almalı, özellikle kış döneminde bu konuya daha fazla özen göstermelisiniz.

Stornoway yeme içme konusunda ziyaretçilerine çok çeşitli ve zengin alternatifler sunan bir yer olmasa da kent çevresinde son derece lezzetli balıkları ve deniz ürünlerini bularak tatma şansınız var. Özellikle kentin adı ile anılan yöresel sosis ve tütsülenmiş somon gibi seçenekler şehre gelenlere tavsiye edilen tatların başında geliyor.

Stornoway Galeri