Sochi Otelleri Ara

En uygun Sochi otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Sochi otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Sochi Hakkında

Rusya’nın Karadeniz kıyısındaki şehri Soçi, Rusya’nın yaz başkenti olarak anılıyor. Karadeniz kentinde 415 bin kişi yaşıyor. Rusya’nın en büyük plaj turizmi Soçi sahip olduğu oteller ve resortlar ile dikkati çekiyor. Ülkenin güneş gören illeri arasında ilk sırada yer alıyor. Şehir sahip olduğu plajlar ve hareketli gece hayatı ile turistlerin tercihi oluyor. Her yıl yaklaşık 4.5 milyon turist burayı ziyaret ediyor. Soçi, Rusya arasında çok bilinse de, dünyada adını 2014 Kış Olimpiyatları ile duyurmayı başardı. Bu olimpiyatlar Rusya açısından da Sovyetler Birliği’nin dağılmasının ardından bir ilkti. Kentte sıcaklık yazları 25, kışları ise 10 santigrat seviyelerinde seyrediyor.

Kent yılın 300 günü güneş görülüyor. Şehri, Soçi Uluslararası Havalimanı dünyaya bağlıyor. Özellikle eski Sovyetler Birliği kentlerinden her gün düzenli uçuş bulunuyor. Ayrıca Viyana ve İstanbul’dan da Soçi’ye doğrudan uçuşlar bulunuyor. Ayrıca otobüs ile Moldova ve Ukrayna’dan Soçi’ye ulaşılabilir. Batum ve Trabzon’dan feribot seferleri yapılıyor. Kentin merkezi yürüyerek kolaylıkla gezilebilir. Sadece bazı noktalardaki yokuşlar yorucu olabilir. Matsesta’dan Kudepsta’ya ve Loo’dan Lazarevskoe’ye gidişlerde otobüs tercih edilebilir.

Ziyaret edilebilecek yerler arasında Stalin’in yazlığı, Godlik Kalesi, Loo Tapınağı, Churchill, Roosevelt ve Stalin Heykeli, Soçi Sanat Müzesi, Soçi Tarih Müzesi bulunuyor. Ayrıca olimpiyatlar için yapılan Soçi Olimpiyat Parkı’nı da ziyaret etmek gerekiyor. Karadeniz kıyısındaki kentte rüzgar sörfü yapılabiliyor. Soçi’nin en önemli festivali ise 1990’dan beri yapılan Rusya Film Festivali. Rus sinemasının en iyi yapıtları burada izleyici ile buluşuyor.

Sochi Galeri