Termal suda mikrop olur mu?

Termal sularda şifa bulmak isteyen kişiler, duş almış olsalar dahi termal suya çok sayıda canlı bakteri bırakırlar. Yani evet termal sularda mikrop olur. Özellikle Legionella, E.coli, P.aeruginosa, S.aureus, Salmonella, Proteus, Aeromonas, Fekal streptokoklar termal sularda rastlanabilecek bakterilerdendir.

Termal sudaki mikroplardan korunmak için eğer kalacağınız tesisin odasında kendinize ait bir termal havuzunuz varsa suyu her seferinde yenilediğinizden emin olmalısınız. Böylelikle her seferinde bakterisiz bir suya girebilirsiniz.

Eğer çok kişi tarafından kullanılan büyük bir termal havuza girecekseniz de önlem olarak havuza girmeden duş almayı, havuzdan çıktıktan sonra dinlenme aşamasına geçmeden üzerinizi değiştirmeyi tercih edebilirsiniz.

 

Büşra Güzeller

Büşra Güzeller

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden mezun oldu. Kariyeri boyunca farklı ajanslarda metin yazarı olarak çalıştı. Darcy adlı köpeğiyle vakit geçirmeyi, yeni yerler keşfetmeyi ve gurme rotaların izini sürmeyi seven yazar Enuygun'un sevilen seyahat içeriklerini üretiyor.

Otel Rezervasyonu Yap