Oteller ne tür koronavirüs önlemleri alıyor?

Konaklama tesisleri, rezervasyon yaptıracak konuklardan HES kodu ibraz etmelerini istiyor. Otele giriş yaparken de HES kodu kontrolü yapılıyor. Bunun yanında oteller T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen Güvenli Turizm Sertifikası’nın gerekliliklerine uygun önlemler alıyorlar. Alınan bu önlemler arasında açık ve kapalı alanların düzenli sıklıklarda dezenfekte edilmesi ve sosyal mesafeye uygun bir düzene geçilmesi ilk sıralarda yer alıyor.

Plajlar ve havuz kenarları dahil olmak üzere sosyal mesafeye uygun yönlendirmelerin yapılması ve tüm otelde uyulmasının sağlanmasına çok dikkat ediliyor. Otel çalışanlarının Covid-19’a karşı eğitim alması ve MEB onaylı Hijyen Sertifikası’na sahip olması da tesislerde zorunlu olarak alınması gereken önlemler arasında.

Otellerin yeme-içme alanlarında da sosyal mesafeye uygun önlemler alınıyor ve tüm tesiste olması gerektiği gibi restoranlarda da teması en aza indirecek önlemlere özen gösteriliyor. Bu önlemler kapsamında açık büfe veya ortak alanlardaki yiyecek ve içecekler görevliler tarafından servis ediliyor. Yeme-içme bölümlerinde ve otelin genelinde el dezenfektanı bulundurulması ve maskeye ihtiyacı olan konuklara maske teminatı yapılması da otellerde uygulanan tebdirlerden.

Nihan Bayram

Nihan Bayram

Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.

Otel Rezervasyonu Yap