Kaplıca tatilinde ne yapılır?

Seyahat severlerin kaplıca tatiline gitmelerinin başlıca iki nedeni olur. Bunlardan ilki sahip oldukları rahatsızlıklara şifa bulma istekleri ikincisiyse dinlendikleri bir tatil yapma istekleridir.

Rahatsızlıklar için gidilen kaplıca tatillerinde günde iki kere kaplıcaya girmek ve sonrasında dinlenme süresine uyarak yaklaşık yarım saat dinlenmek gerekir. Dinlendikten sonra da duş alınmalı. İkinci kez kaplıcaya girildiğinde de tekrar dinlenmek ve tekrar duş almak gerekir. Bu tatil daha çok şifa bulma tatili olacağı için banyo kürünün tüm gerekliliklerinin sağlanmasına dikkat etmek ve bol bol dinlenerek hem ruhun hem de bedenin kendisini yenilemesine izin vermek gerekiyor.

 Dinlenmek için gidilen kaplıca tatilinde ise şifalı sulardan yararlanmak en büyük gündeminiz olmayabilir. Bu nedenle sabah erken saatlerde ve akşam geç saatlerde kaplıcaya girmeyi tercih edebilir, gün ortasında ise gittiğiniz bölgenin güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

 

Büşra Güzeller

Büşra Güzeller

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden mezun oldu. Kariyeri boyunca farklı ajanslarda metin yazarı olarak çalıştı. Darcy adlı köpeğiyle vakit geçirmeyi, yeni yerler keşfetmeyi ve gurme rotaların izini sürmeyi seven yazar Enuygun'un sevilen seyahat içeriklerini üretiyor.

Otel Rezervasyonu Yap