Siem Reap Otelleri Ara

En uygun Siem Reap otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Siem Reap otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Siem Reap Hakkında

Kamboçya’da bulunan Siem Reap Eyaleti’nin başkenti olan Siem Reap oldukça hareketli bir şehirdir. Bölgeye her yıl milyonlarca turist geliyor bunun temel nedeni ise Angkor Tapınakları’na olan yakınlığı.

12. yüzyılda yapılmış olan Angkor Tapınağı günümüze kadar çok fazla zarar görmeden gelebilmeyi başarmıştır. UNICEF Dünya Mirası Listesi’ne alınmış olan bu yapı Siem Reap’taki ender dini yapılardan birisi.

Mayıs – Ekim ayları arasında Muson yağmurlarının da görüldüğü nemli ve sıcak bir iklime sahiptir. Kasım ile Nisan ayları arasında ise daha serin ve daha az yağmur almaktadır.

Khmer Mutfağı olarak bilinen yerel lezzetleri oldukça ünlü olan Siem Reap’ta bölge mutfağından birçok tadı da bulabilirsiniz. Şehrin içerisinden geçen Siem Reap Nehri ise şehre farklı bir hava katıyor.

Şehrin yakınında bulunan Tonle Sap Gölü de oldukça ünlüdür. Dünya Biyosfer Rezerv alanı Chong Khneas isimli yüzen köy de burada.  Ayrıca gölde çok sayıda kuş çeşidi de görebilirsiniz. Turizme yapılan yatırımlardan dolayı gece hayatı da oldukça eğlenceli olan bu şehirde Pub Street adı verilen eğlence hayatının kalbinin attığı bir de cadde var.

Siem Reap Galeri

Siem Reap Şehir Rehberi