Sandıklı Otelleri Ara

En uygun Sandıklı otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Sandıklı otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Sandıklı Hakkında

Sandıklı, Ege Bölgesi’nde yer alan termal turizmi cennetlerinden Afyonkarahisar’a bağlı bir ilçe. Kumalar Dağı’nın aşağısındaki düzlüklerde gelişen ilçe, Afyonkarahisar’ın merkezine yaklaşık 65 kilometre mesafede. Sincanlı ve Hocalar gibi ilçelerle çevrili Sandıklı’da toplamda 55 binden fazla nüfus yaşıyor. Bunun yarısına yakını civar köy ve kasabalarda, daha büyük bölümü ise ilçe merkezinde yaşamını sürdürüyor. İlçenin yakınlarında bulunan Hüdai Kaplıcaları, doğal saunaları, hamamları ve termal havuzlarıyla tam bir şifa kaynağı.

5 yıldızlı Afyon otelleri de bulunan bölgede çamur banyolarına girebilir, parkurlarda yürüyüş yaparak ve bisiklete binerek zaman geçirebilir veya basketbol ve masa tenisi gibi sportif aktivitelerin tadını çıkarabilirsiniz. Sandıklı’nın diğer bir önemli özelliği ise bölgeden doğal olarak çıkan sıcak suların ilçedeki binaların ısıtmasında kullanılması. Bu sayede ilçe genelinde kayda değer ölçüde enerji tasarrufu yapılabiliyor.

Üstelik Sandıklı’nın kaplıca ve doğal termal sular kadar meşhur olduğu bir konu varsa, o da yemekleri. Özellikle etli geleneksel tatlar ve hamurlu lezzetler tam anlamıyla enfes. Yoğurt, un ve nohuttan yapılan toga çorbası, un çorbası, katmer, börek, bazlama ve pideyi yolu Sandıklı’ya düşenler muhakkak denemeli. Sulu köfte, bamya, güveç ve biber dolmasıyla İç Ege’nin enfes mutfağına doğru iştahınızı açacak bir serüvene atılabilirsiniz. Yemeğin ardından ise ekşili çeşitleriyle fark yaratan kabak tatlısını, aşureyi ve sütlacı deneyebilirsiniz. Üstelik söğüş et, börek ve baklava Sandıklı’da gerçekleşen davetlerde ve özel günlerde sıkça ikram edilen diğer yöresel tatlardan.  

Temalarına Göre Sandıklı Otelleri

Sandıklı Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Ağustos Nisan 619,60 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.