Sancaktepe Otelleri Ara

En uygun Sancaktepe otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Sancaktepe otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Sancaktepe Hakkında

İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan Sancaktepe, daha çok birbiri ardına yükselen lüks konut projeleri ve siteleriyle bilinen bir ilçe. Çekmeköy, Kartal, Maltepe, Ataşehir ve Ümraniye ile komşu olan ilçe, çevresini saran köprü bağlantıları ve yollarıyla her geçen gün daha da popüler hale geliyor. Karadeniz ve Marmara ikliminin etkisindeki İstanbul’un diğer pek çok ilçesi gibi burada da özellikle bahar ayları yağışlı geçiyor. Kış mevsiminde hava yaza kıyasla büyük ölçüde soğuyor ancak bu değişim dondurucu sayılabilecek denli fazla değil.

Nüfusu 400 bini çoktan aşan Sancaktepe, Bizans ve Osmanlı dönemlerinde daha çok askeri bir toplanma alanı olarak kullanılıyordu. 19 ayrı mahalleden meydana gelen ilçe eski çağlarda Bizans imparatorlarının başkente girmeden önce son dinlendikleri yerdi. İmparator ve ordusu bölgede bir gece geçirirken bu sırada başkente haber gönderilir ve imparatorun karşılanması için gerekli hazırlıklar yapılırdı.  

Paşaköy Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Osmangazi Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi, Meclis Mahallesi ve Merve Mahallesi Sancaktepe sınırlarındaki başlıca yerleşimlerden. Kadıköy ve Üsküdar gibi Anadolu yakasının merkezi ilçelerinden direkt toplu taşıma araçlarını kullanarak Sancaktepe’de dilediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz. Özellikle son birkaç yıl içinde açılan yeni siteler ve alışveriş merkezleriyle iyice canlanan ilçede ihtiyacınız olabilecek hemen her şeyi farklı bir yere gitmeye gerek kalmaksızın bulabilirsiniz. Sancaktepe’ye en yakın havalimanı Kurtköy’de yer alan Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı. Havalimanına inen yolcular ise terminal önündeki araçlarla yaklaşık 30 dakikada Sancaktepe’ye ulaşabilirler.