Sale Otelleri Ara

En uygun Sale otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Sale otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Sale Hakkında

Avustralya’nın Victoria Eyaleti’ndeki Gippsland Bölgesi’nde yer alan küçük bir kenttir. Şehrin yeraldığı bölge 1840 yılında keşfedilmiş ve 1844 yılında bölgeye gelen ilk yerleşimciler, Sale’in temellerini oluşturmaya başlamıştır. 1851 yılında, bölgedeki gold rush arazilerine yakınlığı ve kısa süre içinde demiryolu hattına bağlanması sonucunda hızla büyüyen Sale; 1924 yılında ‘kasaba’, 1950 yılında da ‘şehir’ statüsü kazanmıştır.

Şehir; petrol, gaz ve hidrokarbonlar açısından zengin rezervlere sahiptir. Sale ve Longfort arasında, 700 km.’lik bir boru hattı bulunmaktadır. Tamamıyla sualtında bulunan hat, işlenmemiş petrol ve gazı Sale’den Longfort’a aktarmaktadır. Ayrıca şehirden Melbourne’a, yine boru hatlarıyla gaz sevkiyatı yapılmaktadır. Hattın, kent ekonomisine katkısı büyüktür. Sale’in turizm açısından en gözde merkezi, doğal oluşumlu bir su kanalı görünümündeki Sale Kanalı’dır. Kanal, yakınlardaki çok sayıda nehir ve gölü birbirine bağlamaktadır. Grippsland Göller’i adıyla anılan bu bölge,turizm tesislerine de ev sahipliği yapmaktadır.

Latrobe Nehri üzerine 1883 yılında inşa edilen ve dünyanın hareket edebilen tek köprüsü olma özelliğini taşıyan Sale Swing Bridge bu kenttedir. Antika arabaların sergilendiği Gippsland Araç Koleksiyon Alanı, Gippsland Denizcilik Müzesi, Ulusal Sahil Parkı, Motor Müzesi kentin başlıca turistik gezi noktalarıdır. Kent, sıcak ve ılıman bir iklime sahiptir. West Sale Airport, kentin 9 km. batısında yer almaktadır.

Sale Galeri