Raleigh Otelleri Ara

En uygun Raleigh otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Raleigh otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Raleigh Hakkında

Raleigh, ABD’nin Kuzey Karolina eyaletinin başkentidir. 400 bini aşkın nüfusuyla da Charlotte şehrinden sonra eyaletin en kalabalık ikinci kentidir. Bu şehir nüfusuyla da ABD’nin en büyük 45.kentidir. Şehrin merkezi Wake’dir. İdare binaları, bankalar vs. genelde burada bulunur. Kentin geniş caddeleri ve parkları vardır. Yol boyunca çok sayıda meşe ağacı bulunur. Bu yüzden kente Amerikalılar, City of Oaks yani ‘Meşeler Kenti’ olarak da adlandırırlar.

Amerika Birleşik Devletleri’nin en eski kentlerinden birisidir. 1792 yılında kurulmuştur. Kentte çok sayıda müze vardır. Kuzey Karolina Bilim Müzesi, Kuzey Karolina Sanat Müzesi ve Tarih Müzesi gibi önemli müzeler gezilebilir. Eyaletin önemli müzeleri bu şehirdedir. Raulston Botanik Bahçesi, Neuse Nehir Turu, Yates Milli Parkı, Pullen Park gibi yerler de gezilebilir. Gezmek için kendinize araba kiralayabilirsiniz. Havalimanından da taksi ya da otobüs ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Raleigh’te yazlar sıcak ama çok da sıcak geçmez. Kışlar soğuk ve kar yağışlı geçer, eksi derecelerde hava sıcaklıkları görülür. Hava şartlarından dolayı kışın ulaşımda aksamalar olabilir. Yazın ise 27 derece ortalama hava sıcaklığı vardır. Kuzey Karolina eyaleti Amerika’nın eğitim anlamında önemli üniversitelerine ve kolejlerine ev sahipliği yapar. Şehirde çok hareketli bir yaşam yoktur. Eğlence ve kültürel faaliyet anlamında çok büyük beklentiler içine girmeyin.

Raleigh Galeri