Pisa Otelleri Ara

En uygun Pisa otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Pisa otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Pisa Hakkında

İtalya’nın kuzeyinde, Toskana bölgesi sınırlarında yer alan Pisa, İtalyanca’da ''torre pendent di Pisa'' yani ‘’Pisa’nın eğik kulesi’’ anlamına gelen dünyaca ünlü kulesi ile İtalya’nın en çok ziyaret edilen merkezleri arasındadır. Ünlü bilimadamı Galileo’nun da şehri olan Pisa’da uzun yıllar süren Roma İmparatorluğu’nun izleri cadde ve sokaklarda açıkça görülür.

Akdeniz ikliminin etkisi altında olan şehirde özellikle yaz ayları sıcak geçer, kızlar ise daha ılıman ve yağışlıdır. Özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında aniden bastırabilecek yağmura karşı hazırlıklı olmanızda yarar vardır. Kendine has eğik yapısıyla şehrin ve dünyanın en önemli yapıtlarından biri olan Pisa Kulesi aynı zamanda kentin en hareketli alanlarından biri olan Mucizeler Meydanı’nda yer alır.

Kentin diğer önemli ve görülmeye değer yerleri arasında ise Pisa Katedrali, Carovana Sarayı ve belediye binası olarak da anılan Palazzo Gambacorti yer alır. Ayrıca ünlü Medici ailesinden Lorenzo Medici’nin yazlığı olan Medici Sarayı heybetli yapısıyla dikkat çeker. İtalya2nın en çok ziyaret edilen kentlerinden Floransa’ya da oldukça yakın olan Pisa’nın çevresinde görülebilecek çok sayıda tarihi şehir ve anıt da vardır.

Pisa Galeri