Panama City Otelleri Ara

En uygun Panama City otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Panama City otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Panama City Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinde yer alan Panama City, iki askeri üsse ev sahipliği yapıyor. Eyaletin diğer şehirlerine kıyasla sanayicilik Panama City’de daha çok gelişmiş. Kentte bulunan Panama City Marina ve St. Andrews Yat Limanı hem ticareti hem de turizmi canlandıran öğeler. Kentte ulaşım ağının temelini tramvay hatları oluşturuyor. Tramvayla kentin hemen her noktasına rahatça ulaşmak mümkün. Yerel halk özellikle kısa mesafeler için bisikleti de aktif olarak kullanıyor.

Şehir nemli subtropikal iklimin etkisi altında. Yıl boyu kısa dönemli kışları takip eden uzun ve sıcak yaz ayları yaşanıyor. Bu dönemde ortalama sıcaklık 32 derece ölçülüyor ancak yoğun nem oranının etkisi ile sıcaklık daha yüksek hissediliyor.

Panama City’de Amerikan mutfak kültürü hâkim olsa da tüm dünya yemeklerini bulmak mümkün. Ancak özellikle deniz ürünleri şehrin ziyaretçilerine mutlaka tavsiye ediliyor. Hemen her restoranda karides ve orfez balığı gibi lezzetli deniz canlıları her zaman taze olarak servis ediliyor.

The Visual Art Center, Martin Tiyatrosu, Görsel Sanatlar Merkezi ve Marina Civic Center gibi etkinlik merkezleri şehir ve çevresindeki diğer yerleşim birimlerinin kültürel ve eğlence faaliyetlerini hareketlendiriyor.

Panama City’de kent geneline yayılmış çok sayıda park ve doğal alan bulunuyor. En çok rağbet görenlerden bazıları Adams Park, Bay Memorial Walking Park ve Asbell Park. Yerel halk ve kent ziyaretçileri bu parkları yürüyüş ve dinlenme alanı ya da piknik yeri olarak kullanıyor. Ayrıca bir çoğunda bot veya kano kiralama, spor yapma ve balık tutma imkânı da bulunuyor. Özellikle St. Andrews Park yayıldığı geniş arazide sunduğu birçok aktivite alternatifi ile çok seviliyor. Çok küçük de olsa Man in the Sea Müzesi kent ziyaretçilerinin bir iki saatini almayı hak ediyor. Özellikle çocuklarıyla seyahat edenler için hem eğitici hem eğlenceli bir ortam sunan müze dalış tarihi ve ekipmanları ile ilgili.

Bu körfez kentinin kıyılarını sık sık yunuslar ziyaret ediyor. Düzenlenen tekne turları ile bu dost canlısı deniz memelilerini yakında görebilirsiniz. Panama City’de keyifle yüzebileceğiniz plajlar da mevcut.

Panama City Galeri