Pamporovo Otelleri Ara

En uygun Pamporovo otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Pamporovo otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Pamporovo Hakkında

Bulgaristan’ın dört büyük kayak merkezinden biri olan Pamporovo, Bulgaristan’ın güneyindeki Smolyon Eyaleti’nde yer alır. Sessiz sakin geçen yaz aylarıyla karşılaştırıldığında, kış aylarını kayak ve snowboard sever turistlerin yoğun ilgisi altında geçirir. 

Bulgaristan’daki en güneşli dağ tesisi olan Pamporovo Kayak Merkezi; Snezhanka zirvesinin dibinde, 1650 metre yükseliğindeki Rodop Dağı’nda yer alıyor. Hemen hemen tüm kayak parkurları Snezhanka zirvesinden başladığı için kış sporları tutkunlarının yolu, buraya mutlaka düşer. 

Huzur dolu ve yaklaşık 3-4 saatinizi alacak bir hiking yapmak isterseniz, Çağlayan Kanyonu’na uğrayabilirsiniz. Bu yürüyüş parkurunun, biraz kondisyon gerektirdiğini hatırlatalım; ancak sonunda ulaşacağınız çağlayan manzarası buna değecek. Bulgaristan’ın yerel mutfağını tadabileceğiniz gibi, Avrupa, Akdeniz mutfaklarının lezzetli örneklerini de bulabileceğiniz Pamporovo’da fiyatlar bütçenizi yormayacak.

Ilıman iklimin hakim olduğu Pamporovo’da, kış mevsimi de dahil olmak üzere, her yıl 240’tan fazla güneşli gün yaşanıyor. Kayak için en uygun sezonu ise Aralık ayında başlayıp Nisan sonuna kadar sürer.