Oxford Otelleri Ara

En uygun Oxford otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Oxford otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Oxford Hakkında

Oxford, İngiltere’nin güneydoğusunda yer alıyor. Tüm İngilizce konuşulan ülkeler arasında en eski üniversite olan, eğitim kalitesi ve tanınmış mezunları sayesinde dünya genelinde bilinen Oxford Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan şehir gerçek bir öğrenci şehri. Oxford Üniversitesi’nin otuz sekiz bağımsız kampusu şehrin farklı noktalarına dağılmış durumda; her biri ayrı bir tarihi geçmişe sahip ve hepsi mimari açıdan çok değerli binalarda eğitim veriyor. Bazılarını belli dönemlerde turist olarak gezmek de mümkün. Ayrıca şehrin tam ortasında yer alan Carfax Kulesi tüm kenti kuşbakışı görme imkânı sağlıyor.

Kent ılıman bir iklime sahip. Haziran – eylül dönemi şehri ziyaret için iklimsel açıdan oldukça uygun. Bu dönemde yağış oranları da düşüyor. Ancak ne kadar düşerse düşsün yılın dört mevsimi yağış gören şehir yılın üçte birinde yağmurlu bir güne uyanıyor.

Şehir içi ulaşım ağırlıklı olarak otobüslerle sağlanıyor ve kentin hemen her noktasına otobüsle çok rahat ulaşılabiliyor. 2010 yılından beri otobüs filosu hibrid araçlarla aşamalı olarak yenileniyor.

Oxford’da sanat, kültür ve müzecilik oldukça gelişmiş. Şehri ziyaret edenler mutlaka ilgisini çeken en az bir konuda bir müze ya da sanat galerisini görülecek yerler listesine ekliyor. Özellikle Doğa Tarih Müzesi ve Bodleian Kütüphanesi en çok ziyaretçi çeken noktalar. Spor konusunda ise birçok alternatif olsa da kenti en çok hareketlendiren aktivite nehir boyunca düzenlenen ve kalabalık bir seyirci kitlesi toplayan dünyaca ünlü Oxford Üniversitesi Kürek Yarışları.

Genç nüfus çok olduğundan şehir genelinde kafe, restoran, bar, bistro ve gece kulübü gibi mekânların sayısı çok fazla. Gün içerisinde tüm dünya mutfağından yemekler yiyebileceğiniz ya da İngiliz usulü beş çayınızı içebileceğiniz birçok yer bulabileceğiniz gibi; geç saatlerde de hemen her zevke hitap edecek eğlene mekânları bulunuyor.

Oxford Galeri