Nouakchott Otelleri Ara

En uygun Nouakchott otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Nouakchott otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Nouakchott Hakkında

Nuakşot, Batı Afrika ülkesi Moritanya’nın başkenti ve aynı zamanda en büyük şehridir. Atlas okyanusu kıyısındaki kent, bir zamanlar balıkçı kasabasıyken gittikçe büyümüş ve Sahra çölünün en büyük şehri haline gelmiştir. Orijinal adıyla Nouakchott, Berberi dilinde ‘Rüzgarlar Diyarı’ anlamına gelmektedir. Şehirde çöl ve Akdeniz ikliminin karışımı bir iklim görülür.

Genel olarak kurak geçer, yıl boyunca yağış azdır. En yüksek yağış Ağustos ayında görülür. En düşük sıcaklık 13 derece en yüksek sıcaklık ise 31 derece dolaylarındadır. Genel olarak seyrek bitki örtüsü vardır. Şehrin en büyük geçim kaynağı balıkçılık ve küçük baş hayvancılıktır. Türk Hava Yolları Naukşot’a direkt uçak seferleri düzenlemektedir. Havalimanından turistler için en güvenilir ulaşım aracı ise taksidir. Afrika ülkelerinde ucuza kendinize yardımcı olabilecek ve güvenliğinizi sağlayabilecek kişiler bulabilirsiniz. Bu tür kişilerle çalışmak için kalacağınız otel yetkililerinden yardım isteyebilirsiniz.

Moritanya Müslüman bir ülkedir. Uzun yıllar Fransız sömürgesi olmuştur. Eğer Fransızca biliyorsanız şehirde rahatlıkla işinizi görebilirsiniz. Sahilde yürüyüş yapabilir, en işlek caddesi Bakar Ahmet Caddesi’nde dolaşabilir ya da Grant Market’ten alışveriş yapabilirsiniz. Gün batımı ve akşamları balıkçıların dönüş manzarası görülmeye değerdir. Şehir mutfağının en önemli besini balıktır. Onun dışında kuzu eti de ağırlıkla tüketilir. Müslümanların yaşadığı bir şehir olduğu için eğlence mekanları genelde turistik otellerin içinde yer alır.

Nouakchott Galeri