Norfolk Otelleri Ara

En uygun Norfolk otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Norfolk otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Norfolk Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri’nin Virginia eyaletine bağlı olan Norfolk, tarihinde stratejik bir askeri ulaşım noktası olarak önemli görevler üstlenmiş. Günümüzde hâlâ dünyanın en büyük donanma üssü Norfolk’da bulunuyor. Ayrıca kısaca PETA olarak anılan People for the Ethical Treatment of Animals adlı dünyanın en kapsamlı hayvan hakları savunma organizasyonunun merkezi de Norfolk’da.

Nemli subtropikal iklimin etkisi altında olan Norfolk’da kışlar soğuk geçerken yaz ayları oldukça sıcak oluyor. Ağustos ortasından eylül sonuna kadar fırtına ve kasırga ihtimali yüksek olduğundan ilkbahar ayları şehri ziyaret etmek için en uygun dönem.

Norfolk genç nüfusun yoğunlukta olduğu bir şehir. Bu nedenle şehirde çok sayıda kafe, bistro, bar, pub, geve kulübü, restoran ve eğlence merkezleri var. Gece hayatı da oldukça renkli. Sahne sanatları açısından çok zengin olan şehirde sık sık konser ve gösteriler düzenleniyor. Şehirde yıl boyunca farklı temalarda festivaller de oluyor. Bu festivallerin çoğuna şehir merkezindeki Town Point Park ev sahipliği yapıyor.

Şehir müzeler açısından da oldukça zengin. Chrysler Museum of Art, The Glass Studio, Moses Myers House, Nauticus, The Hermitage Foundation Museum bunlardan sadece birkaçı. Norfolk Botanik Bahçesi ve Virginia Zooloji Parkı kentin değerli ve ilgi çekici noktalarından. Hem bir sahil kenti olan hem de doğal limanlara sahip olan Norfolk’da denize girebileceğiniz güzel plajlar da bulunuyor.

Norfolk çevre şehirlerle bağlantısını tüneller ve köprüler aracılığıyla sağlıyor. Kent yedi ayrı hava yolu şirketinin otuza yakın destinasyona düzenli uçuş yaptığı bir uluslararası havalimanına sahip. Amerika Birleşik Devletleri’nin meşhur Amtrak treninin bir istasyonu da Norfolk’da bulunuyor. Bu liman şehrinde elbette farklı deniz araçları da ulaşım sistemine dâhil edilmiş. Şehir içi ulaşım ise ağırlıklı olarak otobüs ve tramvaylarla yapılıyor. Konforlu ve hızlı ulaşımı tercih edenler için şehirde siyah, beyaz ve sarı taksiler hizmet veriyor.

Norfolk Galeri