Newcastle Otelleri Ara

En uygun Newcastle otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Newcastle otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Newcastle Hakkında

Newcastle, Birleşik Krallık ülkesi İngiltere’nin Kuzey Doğu yerel bölgesinde, tek seviyeli bağımsız bir yerel idare şeklindeki metropoliten bölge olup aynı zamanda şehir statülü yerleşim ve yerel idare birimidir. Tyne Nehri’nin kuzey yakasında yer alan Newcastle’daki yerli ve yabancı öğrenciler, kentteki sosyal yaşam ve kent ekonomisi için büyük öneme sahiptir. Newcastle Castle, Discovery Museum, Great North Museum: Hancock, Theatre Royal, Grainger Town ve Hatton Gallery, şehrin turistik merkezlerinden sadece birkaçıdır. Romalılar döneminde kurulan tarihi bir şehir olan Newcastle, alışveriş merkezleri, tarihi binaları, kültürel aktiviteleri ile turistlerin ilgisini çekmektedir.

Kentin kırmızı tuğlalarla inşa edilen Victorian stili evleri görülmeye değerdir. Şehirde baştan uca hafif raylı sistem metro ağı yer almaktadır. Londra, Manchester, Liverpool, Birmingham, Edinburgh, Leeds, York ve Glasgow gibi şehirlere direkt hızlı tren bağlantısı mevcuttur. Newcastle genel olarak pahalı bir ülke olan İngiltere’nin en ucuz kentlerinden biridir. Şehir, kaliteli, ucuz eğlence merkezleri ve genç nüfusuyla keyifli vakitler geçirmek isteyenler için idealdir. Birçok tarihi yapıya ve müzeye de ev sahipliği yapan Newcastle, turistler için her açıdan dolu dolu bir seyahat deneyimi sunmaktadır.

Newcastle hava ulaşımı şehirdeki Newcastle Havalimanı ile sağlanmaktadır. Havalimanı, şehir merkezine sadece 13 dakikalık mesafede konumlanmaktadır. Havalimanından şehir merkezine Green Line hafif raylı sistem ile yaklaşık 27 dakikada ulaşım sağlanabilmektedir. İstanbul’dan Newcastle’a yapılan aktarmalı uçuşlar, ortalama 6 saat sürmektedir. İstanbul’dan Londra aktarmalı uçuşların yaklaşık süresi ise 6 saat 25 dakikadır.

Newcastle Galeri