Neubrandenburg Otelleri Ara

En uygun Neubrandenburg otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Neubrandenburg otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Neubrandenburg Hakkında

Almanya’nın Mecklenburg-Vorpommern eyaletinde yer alan Neubrandenburg’un kelime karşılığı ‘’Yeni Brandenburg’’ anlamına geliyor. Tollensesee Gölü kıyısında kurulan şehirde son verilere göre yaklaşık 64 bin kişi yaşıyor. Ülkenin kuzeydoğusunda konumlanan kent aynı zamanda bölgenin en büyük üç şehrinden biri. Şehir, ‘’Backsteingotik’’ olarak bilinen mimari tarzda yapılan eserlerin en önemli merkezlerinden biri olarak ayrıca üne sahip. Avrupa’nın kuzey ülkelerinde inşa edilen yapılarda kullanılan bu tarz, hayranlık uyandıran çok sayıda yapıya da ilham kaynağı olmuş durumda.

Neubrandenburg’da 14 ve 15. yüzyıllarda inşa edilen şehir duvarları kenti ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin en çok ilgisini çeken eserlerin başında geliyor. Kentte bu duvarların dışında tarihi yapısı ve işlemeleri ile hayranlık uyandıran St. Mary’s Kilisesi, Tollensesee Gölü kıyısı ve Stargarder, Friedland gibi geçitler görülebilecek yerler ve yapılar arasında öne çıkıyor.

Neubrandenburg tüm bunların yanı sıra tam bir spor şehri olarak bambaşka bir üne de sahip. Kentte yetişen sporcular uluslararası yarışlarda çok sayıda derece ve madalyaya kazanmış durumda. Şehri ziyaret etmek için neredeyse yılın tamamı elverişli olsa da Neubrandenburg seyahatinizde yaz aylarını tercih ederseniz kent ve civarında çok daha rahat gezebilirsiniz. Sıcaklıklar kış aylarında fazlasıyla düşük seviyelere inebiliyor ve bu dönemde şehre gelecek ziyaretçilerin bavullarında mutlaka kalın giysilerini de bulundurmaları tavsiye ediliyor.

Neubrandenburg Galeri