Nantes Otelleri Ara

En uygun Nantes otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Nantes otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Nantes Hakkında

Fransa’nın kuzeybatısında yer alan Nantes, aynı zamanda bulunduğu bölgenin en önemli kentlerinden biridir. Norie Nehri ve Erdre Nehri’nin birleştiği noktada kurulan şehir, Batı Fransa Metropolü olarak da anılan bölgede yer alır. Denize yakın bir bölgede yer almasından dolayı ılıman iklime sahip şehirde sıcaklık kış aylarında 5-6 derece, yaz aylarında ise 20-22 derece civarında seyreder.

Türkiye’den yaz aylarında turizm amaçlı dönemsel uçuşlar gerçekleşen şehre ulaşmak için Paris’ten yaklaşık 2 saat süren trenler tercih edilebilir. Özellikle yaz ayalarında hareketlenen şehri ziyaret etmek için yılın en ideal dönemi Mayıs-Eylül arasıdır. Kentte görülebilecek yerlerin başında ise Commarce Meydanı, Saint Pierre Katedrali, Bretonya Dükleri Şatosu ve Güzel Sanatlar Müzesi gelir. Şehir okyanus kıyısında olmasa da Pornic gibi okyanusa yakın yerlerde bulunan plajlarda yaz ayalarında okyanusa girebilir, kıyıda uzun yürüyüşler yapabilirsiniz

Ayrıca kafe ve restoranlarda lezzetli Fransız şaraplarının ve şehir için özel bir yeri olan kreplerin tadına bakabilirsiniz. Şaraplar arasında ise elma ve böğürtlen şarabı mutlaka denenmesi gereken lezzetler arasında yer alır. Şehir merkezinde kurulan Talensac Pazarı’nda ise, her mevsim taze sebze ve meyve bulabilir, civarda bulunan tezgahlardan hediyelik eşya alışverişi yapabilirsiniz. Gece hayatı da oldukça keyifli olan şehirde özellikle yaz aylarında sabahın erken saatlerine dek süren birçok eğlenceli alternatif bulabilirsiniz.

Nantes Galeri