Nalchik Otelleri

En uygun Nalchik otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Nalchik otellerini listele.

Nalchik Hakkında

Kuzey Kafkasya’da yer alan Kabardey-Balkarya Cumhuriyeti'nin başkenti olan Nalchik şehri, Rusya’nın güneyinde bulunur. Adını, üzerinde kurulu olduğu Nalchik Irmağı'ndan alan şehir, Kafkas Dağları eteklerinde, 550 metre yükseklikte kuruludur ve 150 kilometrelik bir alana yayılır. Göller ve akarsularla çevrili Nalchik, dağ turizminde turların başlangıç yeridir ve Nalchik’te çok sayıda konaklama yeri ve kampingler bulunur. Kışın kayak, yazın da göller ve kaplıcalarıyla ziyaretçi akınına uğrayan bu kentte yüzme ve dalış eğitimleri verilir. Nalçik, yeişiln her tonunu görebileceğiniz oldukça hoş bir kenttir..

Yürüyüş için harika bir park olan Nalchik Park’ın rengarenk çiçekleri ve muhteşem manzarası hoş bir görüntü oluşturur. Chegem Kanyonu da Nalchik Park gibi harika bir manzara sunar. Bu kanyondaki Chegem şelaleleri kışın donar ve inanılmaz güzellikte resim oluşur. Bezengi Vadisi de ziyaretçilerin yürüyüş imkanı yakalayabileceği yerlerden biridir.

Verhnyaya Balkariya Tourisr Kompleksi ise tarifsiz atmosferiyle ziyaretçilerini etkisi altında bırakır. Aynı zamanda Galeri Panorama’da Nalchik’in dağlarını, nehirlerini, göllerini, ovalarını kısacası tüm doğa güzelliklerini görebilir, dilerseniz buradaki çalışmaları satın alabilir, Kabardey-Balkar Cumhuriyeti Müzesi’nde size ilginç gelebilecek pek çok bilgiye ulaşabilir, Balkar Drama Tiyatrosu’nda başarılı performansları seyredebilir, Gedmish Şelalelerini gezebilir, kışın Cheget Elbrus’da kayak yapabilirsiniz.

Hemen hemen tüm aktiviteleri gerçekleştirebileceğiniz bu kente ulaşmak da oldukça kolay. Birçok ülkeden Moskova’ya uçarak, oradan da trenle ya da karayoluyla Nalchik’e gelebilirsiniz. Kentin 3 kilometre kuzeydoğusunda Nalchik Havalimanı yer alsa da bu havalimanı genellikle küçük uçaklar tarafından kullanılır.

Nalchik Galeri

Nalchik Seyahat Yazıları

x