Muratpaşa Otelleri Ara

En uygun Muratpaşa otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Muratpaşa otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Muratpaşa Hakkında

Antalya otelleri arasında en popüler tatil destinasyonlarından biri olan Muratpaşa ilçesine bağlı çok sayıda gezilip görülecek yer var. Bunlar arasında kuşkusuz ünü il sınırlarını aşıp tüm Türkiye’ye yayılan Kaleiçi ilk sıralarda geliyor. Rengarenk evlerin apayrı bir hava kattığı Kaleiçi sokaklarını turlayabilir, Kesik Minareli Camii, Yivli Minare Camii, Hadrian Kapısı ve Antalya Oyuncak Müzesi’ni gezebilirsiniz. Muratpaşa otelleri arasında en çok tercih edilenler de genellikle Antalya’nın merkezi olarak kabul edilen Kaleiçi bölgesinde konumlanıyor. Genelinin pansiyon ve butik otellerden oluştuğu bu tesislerin bir kısmı tam pansiyon hizmet sunarken bir kısmı da oda – kahvaltı konseptine sahip. En uygun fiyatlara otel rezervasyonu yaptırmak için tek yapmanız gereken, erken rezervasyonlarını yakından takip etmek.

Tarihi ve doğal güzellikleri ile her geleni kendine hayran bırakan Muratpaşa ve tüm Antalya’nın simgesi olarak görülen Antalya Saat Kulesi’nin önünde fotoğraf çekilmeden seyahatinizi sonlandırmamalısınız. Antalya’nın tam kalbinde bulunan bu tarihi saat kulesi 1901 senesinde Sadrazam Küçük Sait Paşa tarafından II. Abdülhamit inşa ettirilmiş. Tarihi Saat Kulesi’ne yakın bir bölgede konaklamak için araştırmanızı Kaleiçi otelleri şeklinde yapabilirsiniz. Bir diğer adıyla Üçkapılar ya da Hadrian Kapısı da en az saat kulesi kadar Antalya ile özdeşleşmiş bir yapı. Eski Antalya, yani Kaleiçi’nden Atatürk Caddesi’ne (Yeni Antalya) geçiş kapısı olan Hadrian Kapısı kuşkusuz Muratpaşa turunuzun unutulmaz duraklarından biri olacak. Yine Muratpaşa ilçesi sınırları içerisinde yer alan ve Karaalioğlu Parkı’na sadece 25 metre uzaklıkta konumlanan Hıdırlık Kulesi ise 14 metre yüksekliğe sahip olmakla birlikte bölgenin en iyi manzaralarından birini sunması ile ön plana çıkıyor. Hazır buraya kadar gelmişken yüzölçümü bakımından Antalya’nın en büyük parkı olma unvanını taşıyan Karaalioğlu Parkı’na da uğrayabilirsiniz. 3 yıldızlı tesislerden 4 ve 5 yıldızlı otellere kadar çok sayıda konaklama alternatifinin olduğu Muratpaşa’da kalabileceğiniz en merkezi nokta Kaleiçi olacaktır.

Yılın dört mevsimi ziyaret edebileceğiniz Muratpaşa’yı gezmek için en uygun dönem bahar ayları ve yaz dönemi. Yat Limanı’na yolunuz düşerse eğer Bakırcılar Çarşısı’nda yer alan Antalya Soba Müzesi, Yat Limanı’nda bulunan Antalya Oyuncak Müzesi ve Konyaaltı Caddesi’ndeki Antalya Arkeoloji ve Etnografya Müzesi ile Işıklar Caddesi’ndeki Antalya Atatürk Evi Müzesi’ni de ziyaret edebilirsiniz. Muratpaşa otel fiyatları genellikle yaz sezonunda inanılmaz bir artış gösterirken bahar aylarında biraz daha makul olabiliyor. Tabii seyahatinizden en az 1-2 ay önce yer ayırtırsanız tatilinizi daha ekonomik bir hale de getirebilirsiniz. Sınırları içerisindeki Muratpaşa Cami’den adını alan bu ilçe, köklü geçmişi ile Antalya’nın en eski yerleşimlerinden biri olma özelliğine sahip. Osmanlılardan Anadolu Beylikleri, Romalılar ve Selçuklulara kadar sayısız medeniyete kucak açmış olan Muratpaşa’da Akdeniz’in en nadide lezzetlerini tadabilir ve Kaleiçi’ndeki eğlence mekanlarına giderek Antalya gece hayatını deneyimleyebilirsiniz.

Muratpaşa Otelleriyle İlgili Son Yorumlar

Muratpaşa Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Aralık Haziran 204,50 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.

Muratpaşa Seyahat Yazıları

Muratpaşa Sıkça Sorulan Sorular

Muratpaşa’da bulunan en iyi 5 yıldızlı oteller hangileri?

Muratpaşa’daki popüler 5 yıldızlı oteller içerisinde Özkaymak Falez Hotel Antalya, Titanic Beach Lara Resort ve Royal Holiday Palace bulunuyor.

Muratpaşa’da bulunan en iyi ucuz oteller hangileri?

Muratpaşa’daki popüler ucuz oteller içerisinde Ersoy Aga Otel, Turka Loca City Hotel ve Sun Anatolia Otel bulunuyor.