Muenster Otelleri Ara

En uygun Muenster otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Muenster otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Muenster Hakkında

Almanya’nın batısında bulunan Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde yer alan Münster tarihi merkezleri olduğu kadar renkli şehir yaşamıyla da öne çıkan harika bir şehir. Kentin adı manastır anlamına gelen sözcükten türetilmiş ve içinde bulunan göz alıcı tarihi kiliselerle manastırlar sayesinde isminin hakkını fazlasıyla veriyor.

Tarih boyunca büyük ticaret yollarının merkezinde yer alması özellikle İngiltere ile yapılan anlaşmalar sayesinde bölgenin en gelişmiş ticaret merkezlerinden biri olan kent bugün bu konumunu daha çok turizme bırakmış durumda. Vestfalya bölgesinin tarihi ve kültürel merkezi kabul edilen şehirde özellikle ünlü şair Annette von Droste-Hülshoff’un yaşadığı yerler bugün de en fazla ziyaret edilen yerler arasında. Geniş ve zengin koleksiyonları ile ziyaretçileri kendisine çeken diğer önemli yerler arasında Picasso Müzesi, Sanat ve Kültür Müzesi, bölgenin en zengin arkeolojik koleksiyonlarından birine sahip Münster Arkeoloji Müzesi ile görkemli Münster Katedrali geliyor.

Münster Botanik Bahçesi ise içinde yer alan ilginç bitkilerle özellikle çocuklu ailelerin hoş vakit geçirebileceği en iyi alternatiflerden biri. Bu konuda haklı bir üne sahip bir diğer alternatif ise, papağanlardan zebralara birçok canlı türünün yaşadığı hayvanat bahçesi. Neredeyse yıl boyu ziyaret için uygun olan şehri daha sıcak bir havada gezmek isterseniz ilkbahar ve yaz aylarını tercih etmenizi öneririz. Yılın diğer zamanları soğuk bir iklimin hakim olduğu şehirde kış ayları genellikle kar yağışlı ve bu durum kent ve çevresini keşfetmek için biraz zorlayıcı olabilir.

Muenster Galeri