Montpellier Otelleri Ara

En uygun Montpellier otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Montpellier otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Montpellier Hakkında

Fransa’nın güneyinde yer alan küçük bir şehir olan Montpellier, deniz kıyısında olmasa da Akdeniz ikliminin etkisi altındadır. Sıcaklık kış aylarında ortalama 9-10 derece, yaz aylarında ise 24-26 derece civarındadır. Şehir, yoğun olarak yaşayan öğrenciler nedeniyle Fransa’nın üniversite ve öğrenci kentlerinden biri olarak bilinir. Türkiye’den doğrudan seferler bulunmasa da yakınında bulunan Marsilya, Nice veya Lyon gibi şehirlerden aktarmalı olarak ulaşılabilir.

Şehirde yaşamın en canlı olduğu alanlar arasında Komedi Meydanı ve Pyrou Meydanı gelir. Fransa’da özellikle kafe kültürü çok gelişmiştir ve burada da mekanların özellikle yaz aylarında yol kenarlarına dizdikleri masalarda oturarak uzun sohbetler etmek bir Fransız klasiğidir. Montpellier’de başta Fransız ve Avrupa mutfaklarının seçkin örneklerini sunanlar olmak üzere çok sayıda restoran da vardır.

Montpellier’de yapılacak en güzel şeylerden biri de civarda bulunan çok sayıda tarihi ve turistik şehir ve kasabaları dolaşmaktır. Özellikle kendine has mimarisi ve güzelliği ile öne çıkan Nice, Cannes ve Marsilya görülmeye değer yakın yerler arasındadır.

Montpellier Galeri