Maldivler Otelleri Ara

En uygun Maldivler otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Maldivler otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Maldivler Hakkında

Resmi adı ile Maldiv Cumhuriyeti olarak da anılan Maldivler, Hint Okyanusu’nda yer alan ve 1200 civarı adadan meydana gelen bir ülke. Hindistan’ın güneyinde yer alan Maldivler Sri Lanka’ya da yaklaşık 800 kilometre uzaklıkt yer alıyor. .

Ülke her yıl başta balayı çiftleri olmak üzere dünyanın farklı ülkelerinden turistleri çekiyor. Adalar üzerinde yer alan ve her biri ‘’resort’’ olarak anılan lüks oteller dünyanın en iyi otelleri arasında gösteriliyor. Maldivler’in neredeyse tamamı deniz seviyesinde olduğu için adaların yakın bir zaman içinde sular altında kalacağı tahmin ediliyor. Eğer ülkeyi ziyaret etmeyi planlıyorsanız elinizi çabuk tutmalısınız.

Okyanus sularının altında kalma riski nedeniyle Maldiv halkının Avustralya’ya yerleşme hakkı var. Ancak her yıl adalara gelen çok sayıda turist nedeniyle halk turizm ve diğer alanlarda çalışarak ülkede yaşamını sürdürüyor.

Başkenti Male olan ülkede uluslararası havalimanı da yine bu kentte bulunuyor. Ülkeye gelen ziyaretçiler Male’ye indikten sonra deniz uçağı ve sürat tekneleri ile otellerine ulaşabiliyorlar. Maldivler’de geçerli para birimi ise rufiyaa. Ancak ülkenin tam bir turizm cenneti olmasının da etkisiyle dolar ve euro ile de birçok yerde ödeme yapma olanağınız var.

Maldivler’de 1200 adanın sadece 300’e yakınında insan yaşıyor. 100’e yakın adanın üzerinde ise sadece oteller var. Genellikle kendine ait adalar üzerinde kurulan otellerde bungalov tarzı odalar, turkuaz rengi muhteşem deniz ve neredeyse tüm yıl güneşli hava sayesinde tam bir tropik rüyanın içinde yaşamak mümkün.

Maldivler’de halkın büyük bir bölümü Müslüman. Adalarda geçmiş yıllarda Budizm inancı hakim olsa da günümüzde İslam en geçerli dini inanış. Ülke ekonomisinin temelini turizm oluştursa da Maldivler’de balıkçılığın da ekonomide önemli bir yeri var.

Maldivler’de karşınıza çıkacak otellerin en ünlülerinden bazıları; W Retreat Resort, Huvafen Fushi Resort, Banyan Tree Resort ve Shereton Resort. Bu otellerde turistler için denizin üzerinde yer alan bungalovlar ve sahil bungalovları olmak üzere iki farklı konaklama seçeneği sunuluyor. Maldivler’e ilk kez gelenler ve balayı çiftleri genellikle masmavi suların üzerinde yer alan odaları tercih etse de sahil bungalovları da son derece lüks ve rahat.

Ülke yeme içme konusunda Sri Lanka ve Hint mutfağından etkilense de özellikle turistik tesislerde Fransız, İtalyan ve İspanyol tatları olmak üzere dünya mutfağından çok sayıda alternatifi de bulmanız mümkün. Yine bu otellerde genellikle ‘’gazete ve ayakkabı yok’’ kuralının geçerli olduğunu yani içeri adım attığınız andan itibaren ayakkabılarınızı ve dünyada olup bitenleri geride bırakmanız gerektiğini unutmayın. Üstelik birçok otelde 12 yaşın altında çocuk alınmıyor. Eğer ailece tatil yapmayı planlıyorsanız öncesinde otelinizle görüşerek bilgi almanızda yarar var.