Maastricht (ve civarı) Otelleri Ara

En uygun Maastricht (ve civarı) otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Maastricht (ve civarı) otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Maastricht (ve civarı) Hakkında

Hollanda’nın en eski kentlerinden olan Maastricht batıda Belçika, doğuda Almanya ile komşudur. Bir uçtan diğer uca 20 dakikada ulaşılabilecek kadar küçük bir şehir olan Maastricht’te genellikle ulaşım için bisiklet kullanılır. Maastricht’in ekonomi ve tıp alanında başarılı üniversitesi ayrı bir üne sahiptir ve burada adım başı bir öğrenci görmeniz olasıdır. Ortaçağ’dan kalma yapılarıyla ön plana çıkan Maastricht, birçok eski binaları ve katedralleri barındırır. Eski şehir surları, Maastricht’te Sint Janskerk ve Sint Servaas kiliseleri, Schinveld St. Eligius Kilisesi, Sittard St. Peter Kilisesi, Maastricht St. Pieter Kalesi, Maastricht Meryem Ana Bazilikası, Onze Lieve Vrouwe Bazilikası, Hollanda’nın en eski kapısı olan 13. yüzyıldan kalma Helpoort’u görebilirsiniz. Tarihi St. Servaas Köprüsü’nden Maas Nehri’nin muhteşem manzarasını izleyebilir, Maas Nehri’nde tekne turuna çıkabilirsiniz.

Maastricht’e gelenlerin görmesi gereken bir başka nokta da Vrijthof Meydanı. Birçok bar, kafe ve restoran bu meydanda bulunur. Hayvan ve insan figürleriyle dikkatleri çeken St. Pietersberg Caves ise mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri. Şunu da belirtelim; Maastricht sokaklarında birçok heykelle karşılaşabilirsiniz. Maastricht Amerikan Savaş Mezarlığı, Maastricht Doğa Tarihi Müzesi, Sittard Het Domein Müzesi, Schinveld Nonke Buusjke Açık Hava Müzesi, Bonnefanten Müzesi, Centre Ceramique kütüphanesini ziyaret ederek bu kentin geçmiş özelliklerini yakından öğrenebilirsiniz. Ayrıca Valkenburg Aan de Geul De Valkenier Eğlence Parkı, Kerkrade Gaia Hayvanat Bahçesi’ne giderek eğlenceye doyabilir, bu öğrenci şehrinin Maastricht Üniversitesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Maastricht, turistik bir kent olduğu için burada her bütçeye uygun otel ve ev bulabilirsiniz. Ulaşımı da oldukça rahat olan kentte demiryolu ile seyahat edebilirsiniz. Maastricht’i görmek için başka bir ülkeden kalkıp gelenler ise Maastricht Aachen Havaalanı’nı kullanabilir.

Maastricht (ve civarı) Galeri