Lyon Otelleri Ara

En uygun Lyon otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Lyon otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Lyon Hakkında

Fransa’nın en büyük üçüncü şehri olan Lyon, sadece turistik destinasyonları ve gastronomi kültürüyle değil aynı zamanda konaklama alternatifleriyle de misafirlerini memnun etmeyi başarıyor. Sene boyunca şehirle alakalı yoğun talebi karşılayacak düzeyde ve çeşitlilikte konaklama seçeneğiyle karşılaşmanız mümkün.

Lyon’da otellerin konseptleri, büyük ölçüde şehrin dört büyük bölgesine göre değişiklik gösteriyor. Bu nedenle turistlerin öncelikli olarak tercih ettikleri bölgelerle konaklama tipleri arasında bir uyum söz konusu. Şehrin turistik merkezi olarak öne çıkan Vieux, aynı zamanda şehir otellerinin de odak noktası durumunda. Müzeleri, sanat galerilerini, parkları, büyük meydanları ve tarihe direnen dini mekanları görmek isteyenler, Eski Lyon olarak da bilinen bu popüler bölgedeki oteller için rezervasyon gerçekleştiriyor.

Eğlence mekanlarına yakın olmak istiyorsanız, şehrin gece hayatına yön veren Les Brotteaux bölgesindeki otelleri tercih edebilirsiniz. Öte yandan alışveriş merkezlerine yürüme mesafesinde olan bir yerde konaklamak istiyorsanız, Bellecour bölgesindeki oteller tam anlamıyla size göre. Son olarak Fransız kültürünü şekillendiren yerel motiflere tanıklık etmek adına La Croix Rousse isimli bölgede yer alan konaklama seçeneklerine yönelebilirsiniz.

Lyon’daki konaklama tercihiniz, bu dört ana bölgeden hangisi olursa olsun, tarihin, kültürün ve eğlencenin bir arada olduğu bir şehirde uyanmanın ayrıcalığını yaşayabilir, dünyaca ünlü Fransız mutfağının inceliklerine bizzat şahitlik edebilirsiniz. Konakladığınız otelden ayrılarak kapsamlı bir şehir turu yapmak istediğinizde, şehirde son derece popüler olan bisiklet kiralama metodunun yanında, tramvay, metro ve fünikü adı verilen araçları kolayca değerlendirebilirsiniz.