Lviv Otelleri Ara

En uygun Lviv otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Lviv otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Lviv Hakkında

Lviv, Ukrayna’nın batısında yer alır. Bu kentte nüfusun yüzde 85’i kadınlardan oluşur. İki üniversite, flarmonik orkestra, Lviv Opera ve Bale Tiyatrosu olan şehrin merkezi, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alır. Günde yaklaşık 200 bin kişi şehre giriş yapar. Ülke kentleri arasında bilim ve endüstri merkezi olarak da dikkat çekmeye başlamıştır. Lviv’de gezilecek yerler şehir merkezine yakındır.

Lviv şehrini gezmeye Lviv Sanat Galerisi’den başlanabilir. St. Yura Meydanı’daki Katedral, Potocki Sarayı, Market Square, Dermition Katedrali, Natural History Museum, Virmenska Ermeni Katedrali, Svobody Caddesi’ndeki “Aynalı Salon” olarak da bilinen opera binası ziyaret edilmesi gereken diğer noktalardır. Kentte yıl içinde birçok festival düzenlenir. Virtuosi Müzik Festivali, opera festivali olan Solomia Kryshelnytska bunlardan birkaçıdır. 

Lviv’de gece hayatı da oldukça hareketlidir. Club Metro ve Zanzibar bölgelerinde oldukça fazla sayıda bar ve gece kulübü bulunur. Şehirde Pyrohy denilen böreklerle geleneksel tatlar sunan yemek kültürünün yanı sıra İtalyan ve uluslararası yemekler yapan restoranlar da bulmak mümkün. Ortalama sıcaklığın 18 derece olduğu yaz ayları Lviv’i ziyaret için en uygun dönemdir.

Lviv Galeri