Liverpool Otelleri Ara

En uygun Liverpool otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Liverpool otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Liverpool Hakkında

Liverpool, İngiltere’de Mersey nehri kenarına kurulmuş önemli bir liman şehridir. Kentin eski bir geçmişi vardır uzun yıllar Büyük Britanya Krallığının, Afrika kıtası ve diğer kıtalarla olan ticaretinin önemli bir merkezi olmuştur. Kentin adıyla aynı ismi taşıyan Liverpool FC futbol kulübü ve de tanınmış müzik grupları meşhurdur. Dünyanın hala en ünlü gruplarından biri olarak kabul edilen The Beatles, bu şehirde doğmuştur.

UNESCO tarafından Ortaçağ Liman Şehri unvanıyla dünya mirası listesine alınan Liverpool’da tarihi eserler ve gezilecek çok sayıda müze vardır. Kentte Liverpool Katedrali, Anfield Stadyumu, Beatles Müzesi, Tate Sanat Galerisi, Merseyside Deniz Müzesi, Albert Dock Müzesi, Walker Sanat Galerisi gibi yerler gezilebilir. Hatta vaktiniz varsa ve zamanınız uyuyorsa ünlü Liverpool takımının bir maçını da izleyebilirsiniz.

Liverpool Gulf Stream sıcak su akıntısı nedeniyle ılıman bir iklime sahiptir. Yazlar serin geçse de kışlar çok soğuk geçmez. Kışın sıcaklık ortalaması 5 derece dolaylarındadır yazın ise 20 dereceyi çok fazla geçmez. Gezmek için en uygun zamanların yaz ayları olduğunu söyleyebiliriz. Kent genel olarak güvenilir bir şehirdir sadece özellikle başka İngiliz takımının formalarıyla dolaşmanız sorun olabilir, Liverpool taraftarları ateşli bir taraftar topluluğudur. Şehirde gece ve eğlence hayatı konusunda mekan sayısı çoktur. Pubları meşhurdur.

 

Liverpool Galeri