Linz Otelleri Ara

En uygun Linz otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Linz otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Linz Hakkında

Avusturya’nın kuzeybatısında, Tuna Nehri’nin yanında konumlanan Linz şehri, 96 km2’lik bir yüzölçümüne sahiptir. Yukarı Avusturya eyaletinin başkenti olan Linz’de en çok konuşulan dil, yüzde 80’in üzerinde bir oranla Almancadır. Şehirde en çok konuşulan ikinci dil ise yüzde 3-3,5 civarında bir oranla Türkçedir. Bunları sırasıyla Sırpça ve Hırvatça izler. Ars Electronica Center, New Cathedral, Wilhering Abbey, Alter Dom, Lentos Kunstmuseum, Pöstlingbergbahn-Museum ve Donauhalle (buz pateni pisti), kentin başlıca gezi noktalarıdır. Linz ziyaretçilerine alışverişten yeme içmeye ve tarihi mekanlara kadar birçok gezi alternatifi sunmaktadır. Son derece uzun, büyük bir alışveriş caddesi olan Landstrasse, keyifli bir yürüyüş ve alışveriş yapmak için idealdir. Landstrasse Caddesi’nden Tuna Nehri istikametine devam edilerek varılan Hauptplatz Meydanı ise kafe ve restoranlarıyla turistlerin yeme içme ve dinlenme ihtiyacını karşılamaktadır.

Linz ziyareti esnasında görülmesi gereken bir diğer nokta Mauthausen-Gusen toplama kampıdır. Günümüzde Mauthausen Memorial adıyla anılan bu kamp, 2.Dünya Savaşı’nda Nazi Almanya’sının uyguladığı vahşetin izlerini taşımaktadır. Mauthausen Memorial, gaz odası, otopsi odası, disiplin koğuşları, krematoryumu ve anıtlarıyla yakın tarihimizde yaşanan insanlık dramını gözler önüne sermektedir.

Ayrıca çeşitli müzelere de ev sahipliği yapan Linz şehrindeki Pöstlingberg Kalesi, şehri yüksek bir yerden izlemek isteyenler için son derece elverişlidir. Linz hava ulaşımı Blue Danube Havaalanı ile sağlanabilmektedir. Havaalanı, şehir merkezine yaklaşık 20 dakikalık uzaklıkta yer almakta olup havaalanından şehir merkezine toplu ulaşım imkanı vardır. İstanbul - Linz arası uçuşların süresi ise 1 veya daha fazla aktarma ile en az 4 saattir.

Linz Galeri