Kudüs Otelleri Ara

En uygun Kudüs otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kudüs otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kudüs Hakkında

İsrail’in ve dünyanın en önemli dini merkezlerinden biri olarak bilinen Kudüs (Jerusalem), Judean Dağları sınırında yer alır. İsrail’in fiili başkenti olarak kabul ettiği şehir, dünyanın en eski yerleşim alanlarından biridir. Üç semavi din için kutsal kabul edilen Kudüs, oldukça farklı bir kültürel tarihe sahiptir. Coğrafi konumunun etkisiyle Kudüs’te Akdeniz iklimi yaşanır. Yaz ayları nemli ve sıcak geçerken, kış ayları yağışlı ve serindir. Mayıs ve Eylül ayları arasında turistik olarak en güzel zamanını yaşar.

Kendine özgü yemeklere ve kültüre sahip Kudüs’ün, Yahu Mutfağı denen geleneksel bir kültürü de vardır. Ayrıca Asya, Etiyopya, Hindistan ve Akdeniz’den çeşitli menülere sahip olan şehirde çok yönlü bir beslenme sistemi vardır. Gece hayatı konusunda da şehir eğlenceli seçenekler sunar. Özellikle Kudüs’e gelen turistlere hitap eden birçok mekanı şehirde keşfedebilirsiniz. İsrail’in dini bayramı olan Lag Baomer and Shavuot her mayıs ayında, Kudüs’te de kutlanmaktadır. Değerli mücevher, takı ve lüks eşyalara dair birçok seçeneğin bulunduğu Küdüs’te alışveriş de oldukça seçeneklidir. Dünya markaları ve yerli ürünlerin bir arada yer aldığı şehirde alışveriş anlayışı oldukça gelişmiştir.

İsrail’in en önemli tarihi eserlerinin yer aldığı Kudüs’te çeşitli dini simgeler öne çıkmaktadır. Kutsal toprak olarak adlandırılan şehir merkezinde yer alan; Tapınak Tepesi, İsrail Müzesi, Yâd Vashem Holocaust Müzesi, Mescid-i Aksa, Hz.Ömer Camii ve Kubbet-üs Sahra görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Kudüs’e çeşitli turlar ve havayolu şirketleri ile ulaşmak mümkün. 

Kudüs Galeri