Köln Otelleri Ara

En uygun Köln otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Köln otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Köln Hakkında

Kolonyanın ilk kez icat edildiği bu şehir, Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'nin en büyük kentidir. Köln özellikle ulaşım, kültür sanat, ticaret ve eğlence hayatının da vazgeçilmez adresidir. Demiryolları ve havayollarının kesiştiği bu şehirden dünyanın pek çok kentine direk seferler yapılır. Kent ünlü Ren Nehrinin iki yanına kurulmuştur ve kentin iki yakası 8 köprüyle birbirine bağlanmıştır.

Köln'de sizi ilk kucaklayacak yapı ünlü Dom Katedrali'dir. Yapımı tam 632 sene süren bu ünlü katedrali şehrin neresine giderseniz gidin görebilirsiniz. Yapı UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine alınmıştır. Dom'a bağlanan sokaklarda müze, sergi alanları vs. kültürel anlamda size oldukça doyurucu gelecek yerler gezebilirsiniz. Şehirde çok sayıda müze ve sanat galerisi bulunur. Hele Noel Zamanı bu şehre giderseniz, eski meydanda kurulan Noel Pazarı'na mutlaka uğramalısınız.

Köln, Ren nehrinden dolayı diğer Alman şehirlerine göre daha ılıman bir iklime sahiptir ancak yılın hemen her mevsimi yağış alır. Köln'e giderken yağmurluğunuzu yanınıza almayı unutmayın. Der Keller, Dom ve Scala şehrin önemli tiyatrolarındandır. Bu şehirde kültürel anlamda yapacak çok şey bulabilirsiniz.

Altstadt, Heumarkt, Schildergasse konaklama yapabileceğiniz en önemli bölgelerdir. Şehirde ulaşım oldukça kolaydır. Havalimanı şehre yakındır ve trenle yaklaşık 15 dakikada ulaşabilirsiniz. Frankfurt ve Düsseldorf ya da diğer Almanya şehirlerine trenle geçebilirsiniz. Ayrıca Belçika ya da Brüksel'e de yakınlığıyla dikkat çeker. Ren Nehri'nin altındaki su altı akvaryumu özellikle meraklıları için tavsiye edilir. Şehirde yine çok sayıda tarihi klişeler bulunur. Yine Türklerin yaşadığı yerlerde Türk lokantaları da bulabilirsiniz. Alman mutfağı için de çok çeşitli restoranlar bulunur.

Köln Galeri

Köln Şehir Rehberi

Köln Seyahat Yazıları