Kepez Otelleri Ara

En uygun Kepez otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kepez otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kepez Hakkında

Nüfusu 500 bini çoktan geçen Kepez, Antalya’nın 5 farklı merkez ilçesinden yalnızca biri. 60 mahalle ve 7 köye ayrılan ilçeye merkezdeki diğer yerlerden geçen tramvay sayesinde ulaşım hayli konforlu. Kepez ve civarındaki en turistik noktalardan biri ise kuşkusuz Düden Şelalesi. Her mevsim serinliği yaşatan şelale, fotoğraflanmaya değer nefis görüntüler vaat ediyor. Eğer şehre otobüse binerek gelmeyi tercih ederseniz, Kepez sınırlarında yer alan otogarda inerek ilçeye ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Hava yolunu kullanacaklar içinse Antalya Havalimanı pek fazla uzak sayılmaz. Taksi, özel transfer servisi veya terminalde karşınıza çıkacak ofislerden kiralayacağınız araçla havalimanından Kepez’e transfer olanağınız var.

İlçedeki Masadağı ve Kepezüstü gibi yüksek noktalara çıkığınızda kuş bakışı olarak Antalya’nın panoramik manzarasını seyredebilirsiniz. Sanayi ve ticaret gibi konularda son derece gelişmiş bir yer olan Kepez’de başta dokuma ve çimento olmak üzere çeşitli alanlarda hizmet veren işletmeler yer alıyor. Konyaaltı, Aksu, Döşemealtı ve Muratpaşa gibi Antalya’nın diğer popüler yerleşimleriyle komşu olan Kepez’den toplu taşıma araçlarını kullanarak Antalya’daki pek çok noktaya seyahat edebilirsiniz. Buna karşılık yolculuğunuzu gece geç saatlerde gerçekleştirmeniz gerekiyorsa, bu kez taksileri kullanmanız gerekebilir.

İlçe genelinde Antalya’nın iklimine paralel olarak hava sıcaklıkları çoğunlukla yüksek. Öyle ki kış aylarında dahi ısı aşırı derecede düşmüyor. Yaz geldiğinde ise Kepez özellikle öğle saatlerinden itibaren yükselen nem oranıyla beraber genel olarak hayli bunaltıcı bir atmosfere kavuşabiliyor. İlçede Akdeniz’in bölge halkına hediyesi olan birbirinden enfes balıkları tadabilirsiniz. Zeytinyağı ile hazırlanan pratik ve sağlıklı mezeler ise bölgenin diğer öne çıkan spesiyallerinden.

Önemli Noktalar