Keflavik Otelleri Ara

En uygun Keflavik otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Keflavik otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Keflavik Hakkında

İzlanda’nın dünyaca meşhur doğasıyla buluşmak ve kalabalıktan uzakta, huzurlu atmosferde tatil yapmak için Keflavik tam anlamıyla bulunmaz bir yer. Sıcak su kaynaklarına da oldukça yakın olan bölge ziyaretçiler arasında oldukça popüler.

Günümüzde ülkenin en popüler 5 noktasından biri olan ve adı pek çok efsaneye konu olan Keflavik’te birbirinden ilginç jeolojik oluşumlara rastlayabilirsiniz. Merkeze yaklaşık 45 dakikalık sürüş mesafesinde bulunan göl ise hem dinlenmek hem de doğada keyifli zaman geçirmek isteyenler için harika. Keflavik çarpıcı güzellikteki doğası nedeniyle doğa yürüyüşlerini sevenler için de oldukça ideal bir destinasyon. Ayrıca merkezden yola çıkarak çok kısa sürede ulaşabileceğiniz kıyı kesiminde muazzam günbatımı manzarasına tanıklık edebilirsiniz.

Viking kültürüne merakınız varsa, Keflavik’te şaşkınlık yaratan Viking gemilerini görebileceğiniz bir müze bulunduğunu hatırlatalım. Sergileri gezdikten sonra müzede yer alan kafede bir şeyler içerek vakit geçirebilir, çocuklarınızla birlikte düzenlenen atölye ve etkinliklere katılabilirsiniz. Eğer kentte diğer müzeleri de gezmek için yeterli zamanınız varsa, müzik, sanat ve tarihle ilgili farklı sergilere ev sahipliği yapan alternatifleri dolaşabilirsiniz.

16. yüzyılda daha çok bir balıkçılık merkezi olarak kurulan kent özellikle 2. Dünya Savaşı sırasında önemli bir rol üstlendi. Keflavik Havalimanı’na sadece 5 kilometre uzaklıktaki merkezden Blue Lagoon’a 18, Reykjavík’e ise 50 kilometrelik bir yolculukla ulaşmanız mümkün. Keflavik Havalimanı’ndan isterseniz direkt olarak da Blue Lagoon’a gelebilirsiniz.